/section>

این دوربین مقاوم که از استاندارد IPX8 پشتیبانی می کند، قادر است تا عمق 10 متری آب نیز به ضبط تصاویر ویدیویی با کیفیت ادامه دهد و بر روی زمین نیز کارایی خوبی را به نمایش بگذارد. یک کیت مخصوص همراه آن عرضه می شود که به شما امکان می دهد آن را بر روی دوچرخه خود سوار کرده و به دامان کوهستان و صحرا سفر کنید. باتری این وسیله ی ارزشمند نیز به خوبی تعیین شده و در حالت تصویر برداری HD تا 6 ساعت دوام می آورد. وزن دوربین MAKI حدود 112 است.

دوربین سبک و جذاب MAKI از درگاه  USB 2.0 مینی، خروجی micro HDMI و کارت خوان حافظه micro SD نیز پشتیبانی می کند. یک سنسور ژیروسکوپ نیز درون آن تعبیه شده تا در هنگام چرخش خواسته یا ناخواسته دوربین، تصویر همواره ثابت باقی بماند و از لرزش تصویر کاسته شود.

سنسور استفاده شده برای عکاسی از نوع CMOS است که از رزولوشن مفید 5 مگاپیکسل برخوردار می باشد. فرمت ویدیوهای ذخیره شده، MOV بوده که تحت کدک های H.264/ADPCM و با سه کیفیت Full HD با 30 فریم بر ثانیه، 1280 در 720 با 60 فریم بر ثانیه و یا HD با 30 فریم بر ثانیه بر روی کارت حافظه SD دستگاه ذخیره می شوند. فرمت تصاویر نیز JPEG خواهد بود. در آخر باید به لنز تعبیه شده در دستگاه اشاره کرد که از زاویه عریض 120 درجه بهره مند می باشد.

دوربین MAKI دارای ابعاد 40 در 96 در 45.8 میلی متر بوده و قرار است با قیمت 14,800 ین معادل 150 دلار روانه بازار شود.

حمید رضا رودابه

منبع : zoomit.ir

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :