GoPro با همکاری گوگل یک حلقه ی ۱۶ دوربینه می سازد  - راهنمای خرید دوربین دیجیتال
امروز گوگل از ابزار جدیدی برای تهیه ی محتوای واقعیت مجازی رونمایی کرد که با همکاری GoPro ساخته می شود و در حقیقت آرایه ای متشکل از ۱۶ دوربین است,
Go Pro Rig
/section>

این حلقه با مشارکت گوگل و گو-پرو ساخته شده است و هدف از ساخت آن تولید محتوای تصویری سازگار با واقعیت مجازی سه بعدی (3D VR) است.

گو-پرو در شاخه ی دوربین های اکشن کم، رهبر و پیش رو است و با این همکاری در زمینه ی تولید محتوای واقعیت مجازی از دیگران جلو می افتد. ویدیوهای گرفته شده توسط این ۱۶ دوربین توسط نرم افزار خاصی پردازش شده و در نهایت پس از همگام سازی، به محتوای قابل مشاهده در هدست های واقعیت مجازی از جمله Cardboard تبدیل می شود.

حلقه ای که در تصویر مشاهده می کنید علاوه بر قرار دادن ۱۶ دوربین امکان همگام سازی تصاویر دوربین ها را میسر می کند. برای ۱۶ دوربین باتری با ظرفیت قابل ملاحظه ای نیز باید در نظر گرفته شود.

گوگل همچنین از پلتفرمی به نام جامپ (Jump) رونمایی کرد که در آن امکان ضبط و اشتراک گذاری ویدیوهای واقعیت مجازی میسر می شود. حلقه ی جدید GoPro با این پلتفرم سازگار است.

یوتیوب هم پشتیبانی از ویدیوهای ساخته شده با جامپ را اضافه خواهد کرد تا حلقه ی تهیه، تولید و توزیع ویدیوهای واقعیت مجازی سه بعدی کامل شود.

براساس اعلام گو-پرو، ویدیوهای تولید شده توسط این محصول حداقل به مدت ۶ ماه تنها از طریق یوتیوب پخش می شود، اما پس از آن احتمالا سرویس های دیگر نیز می توانند نسبت به پخش ویدیوهای واقعیت مجازی ساخته شده با این حلقه اقدام کنند.

مسعود یوسف نژاد

منبع : zoomit.ir

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :