تصاویر و جزئیات EOS-1D M Mark II کانن منتشر شد  - راهنمای خرید دوربین دیجیتال
دوربین EOS,1D X Mark II از سوی کمپانی کانن یکی از جدیدترین DSLRهای این شرکت است که توانایی بالایی در زمینه عکاسی دارد
آکایران :دوربین کانن EOS-1D M Mark II
/section>

کمپانی کانن هفته ی آینده رسما دوربین EOS-1D M Mark II را رونمایی خواهد کرد. با این حال درست چند روز مانده به مراسم مذکور، تصاویر و جزئیات فنی این محصول منتشر شده است. از ویژگی های اصلی این دوربین می توان به سنسور ۲۰.۲ مگاپیکسلی و فوکوس ۶۱ نقطه ای اشاره کرد.

بنا به گزارش آکاایران : کانن یکی از کمپانی های مطرح در زمینه ی تولید دوربین های حرفه ای است که تاکنون توانسته محبوبیت زیادی را نیز به دست آورد. حال شاهد محصول جدیدی از سوی این شرکت هستیم که EOS-1D M Mark II نام دارد. همراه زومیت باشید تا با این دوربین بیشتر آشنا شویم.

کانن EOS-1D M Mark II از سنسور ۲۰.۲ مگاپیکسلی بهره می برد که دارای قابلیت بهبود محدوده ی دینامیکی است و شاهد فناوری پیکسل دوگانه CMOS روی آن هستیم. این دوربین گستره ی ایزو ۱۰۰ تا ۵۱۲۰۰ را ارائه می دهد که امکان افزایش آن تا ۴۰۹۶۰۰ نیز وجود دارد. این دوربین جدید قادر است روی ۶۱ نقطه فوکوس کند و امکان فوکوس همزمان بین تمام سوژه هایی در هر فواصل مختلف قرار گرفته اند هم وجود دارد. گفتنی است که در حالت f/8 فوکوس روی ۶۱ نقطه میسر است.

آکاایران: تصاویر و جزئیات EOS


سنسور این دوربین از نوع ۳۶۰۰۰۰ نقطه ای است که EOS iSA و EOS iTR نام دارند. منظره یاب این دوربین ۰.۷۶ برابر مناظر را بزرگ تر نشان می دهد و امکان پوشش صد درصدی منظره ی مقابل در این منظره یاب وجود دارد. در این محصول بخش AI AF برای دقت روی سوژه و + AF III برای ردیابی حرکت های آن بهبود یافته است. همچنین شاهد پردازنده ی دوگانه + DIGIC6 روی این دوربین هستیم. سیستم جدید آینه ای در این محصول قادر است با سرعت بسیار بالایی حرکت کند و این موضوع دوربین را قادر می سازد تا در عکاسی های سریع و پی در پی عملکرد بسیار مناسبی داشته باشد.

در زمینه ی فیلم برداری نیز EOS-1D M Mark II می تواند با وضوح 4K (در هر ثانیه ۶۰ فریم) و فول اچ دی (۱۲۰ فریم در هر ثانیه) فیلم برداری کند. گفتنی است که ویدیو های 4K در حافظه ی داخلی و از طریق CFast 2.0 ذخیره می شوند. این دوربین امکان عکاسی پی در پی را دارد و می تواند در هر ثانیه ۱۴ فریم ذخیره کند. امکان عکاسی پی در پی تا ۱۶ تصویر در هر ثانیه نیز در حالت Live View وجود دارد. لازم به ذکر است قابلیت پیکسل های دوگانه CMOS AF در فیلم برداری 4K فعال است.

,دوربین DSLR , canon , EOS-1D X Mark II  ,راهنمای خرید دیجیتال

نمایشگر LCD این دوربین ۳.۲ اینچی و ۱.۶۲ میلیون نقطه ای است که از پنلی لمسی بهره می برد. بهینه ساز دیجیتالی لنز (DLO) نیز باعث می شود که انحراف لنز بهبود یابد. از لحاظ ارتباطی در این دوربین شاهد شیار فلش و CFast 2.0 هستیم. دوربین جدید کانن دارای GPS داخلی است و از خروجی های USB 3.0 و HDMI نیز بهره می برد.

کانن EOS-1D M Mark II در برابر آب و گرد و غبار مقاومت می کند و از قابلیت وای فای (WFT-E8) بهره می برد. این دوربین ابعادی در حدود ۱۵۸ در ۱۶۷.۶ در ۸۲.۶ میلی متر دارد و وزن آن ۱۳۴۰ گرم است.

نظر شما در خصوص دوربین جدید کمپانی کانن چیست؟

سعید میرزاپور

منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :