سینما خانگی
سینما خانگی,نکات خرید سینما خانگی,انواع سینما خانگی,سینما خانگی مارشال,سینما خانگی پایونیر,سینما خانگی سامسونگ,راهنمای خرید سینما خانگی,سینما خانگی سونی,سینما خ

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد سینما خانگی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: این روزها سینمای خانگی بخش جدایی ناپذیر از سیستم های صوتی و تصویری موجود در منازل است. اما یک سینمای خانگی خوب چه مشخصاتی دارد و چه نکاتی را در خرید آن باید در نظر گرفت؟ با ما همراه شوید و مطالبی درمورد سینمای خانگی مطالعه کنید.

سینما خانگی,سینما خانگی سامسونگ,سینما خانگی ال جی

سینما خانگی

آکاایران: بسیاری از خریداران سینمای خانگی توجه زیادی به قدرت صدای این وسیله می کنند اما با اعداد یکسانی روبرو می شوند. برای مثال چند سینمای خانگی را در نظر بگیرید که همگی دارای خروجی یکسان ۱۰۰۰ وات هستند. مهمترین نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که مجموع توان خروجی اسپیکرها ۱۰۰۰ وات خواهد بود، یعنی ممکن است قدرت ساب ووفر یا اسپیکرهای جلویی یا پشتی در مدل های مختلف متفاوت باشند.

سینماهای خانگی این روزها در اکثر خانه ها حضور دارند. حقیقتش را بخواهید، پای این کالا از زمانی در خانه ها باز شد که برخی از نمایندگی های فروش، این کالا را به عنوان هدیه ضمن خرید به خریداران تلویزیون ارائه کردند. به همین دلیل اکثر خریداران این کالا دقت چندانی به قابلیت های فنی و حتی ظاهری سینمای خانگی که از شرکت فروشنده دریافت می کردند نداشتند. به قولی ترجیح می دادند دندان اسب پیش کشی را نشمرده و این هدیه پررنگ و لعاب را به خانه ببرند.

اما گروهی از خریداران سینمای خانگی، علاقه چندانی به دریافت چنین هدایایی نداشته و ترجیح می دهند از میان نمونه های موجود در بازار و با آگاهی و اختیار عمل، دست به انتخاب یک سینمای خانگی بزنند.

سیستم سینما خانگی نهایت سرگرمی خانگی را ارائه می کند. برای علاقمندان به فیلم و نیز تقریبا همه مردم سیستم سینما خانگی تجربه سینمایی را دقیقا به داخل خانه ها آورده است. بیشتر سیستم های سینما خانگی شامل یک دستگاه DVD، دریافت کننده A/V، 5 یا در برخی سیستم ها 7 مجموعه اسپیکر و ساب ووفر می باشند. این اسپیکر ها به صورت برنامه ریزی شده در اطراف شنونده نصب می شوند و تجربه تاتری شگفت انگیزی را بوجود می آورند. این مساله که جلوه های صوتی، مکالمه و صدای پیرامون از قطعه های صوتی در سینما خانگی می توانند به همان صورت که باید شنیده شوند، شنیده می شوند درست است؛ ولی در نهایت این رضایت است که از سینما خانگی حاصل می شود. بزرگترین قابلیت سینما خانگی این است که مسیر خرید شما را مشخص می کند و شما به سوی آن کشیده می شوید. چه شما از عاشقان موسیقی یا از کسانی باشید که دوست دارند سکوت را بشکنند، تهیه یک سیستم صوتی که قطعات آن به صورت مجزا تهیه شده اند قانع کننده نخواهد بود. شما با استفاده از سینما خانگی در عوض به کیفیت بسیار بالای صدای خروجی دست خواهید یافت.

انواع سیستم صوتی سینمای خانگی

شما می توانید از بین 4 سیستم صوتی موجود در سینمای خانگی انتخاب کنید:

Home-theater-in-a-box (HTIB) systems

در این سیستم اغلب 5 اسپیکر سراوند، یک ساب ووفر و یک پلیر یا آمپلیفیر موجود است که به صورت یک مجموعه فروخته می شود.

Sound Bars

بارهای صدا از چند واحد اسپیکر تشکیل شده اند که صدای سراوند واقعی را ارایه می دهند و معمولا روی دیوار زیر پنل تلویزیون نصب می شوند.

Component systems

اجزای این سیستم می تواند به تمام انتخاب های شما از جمله رسیور صدا و تصویر، اسپیکرها، پلیر یا هر چیز دیگر مرتبط به این مجموعه باز گردد.

Separates

سیستمهایی که در آنها می توانید به جای رسیور از پری آمپلیفایر و پاور آمپلی فایرها استفاده کنید.

به بلندگوها و اسپیکرها به اندازه پخش کننده اهمیت دهید

این یک حقیقت است که مهم ترین قسمت یک سینمای خانگی بلندگوها و اسپیکرهای آن است. در حال حاضر، سیستم های سینمای خانگی در انواع گوناگون سیستم های 1/2 کاناله، 1/5 و 1/7 کاناله در بازار موجودند که سیستم 1/2 کاناله از دو اسپیکر و یک ساب ووفر تشکیل شده است. با استفاده از این سیستم می توان صدای استریو را به صورت واقعی دریافت کرد. اسپیکرهای 1/5 کاناله هم شامل دو اسپیکر در جلو و دو اسپیکر در عقب است که به صورت چپ و راست قرار می گیرند و یک اسپیکر مرکزی وظیفه پخش صداهایی را دارد که باید از جلو به طرف گوش های ما برسد. به این مجموعه یک ساب ووفر را هم اضافه کنید.

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :