+Google را به Ubuntu Unity بیاورید
+Google را به Ubuntu Unity بیاورید - آکاایران ترفندهای گوگل یک کامپیوتر-اینترنت-موبایل

+Google را به Ubuntu Unity بیاورید

این روزها سرویس جدید گوگل با نام +Google به عنوان یک رقیب قدرتمند ظاهر شده است تا مانند ابزارهای دیگر این شرکت پیش تاز باشد.

این سرویس یک شبکه اجتماعی بزرگ است که امکانات فراوانی در اختیار کاربران قرار می دهد و از ظاهر خوبی برخوردار است. مطلبی که در این مقاله قصد توضیح/آموزش آن را داریم, استفاده از +G در لینوکس Ubuntu است تا کاربران را قادر سازد که راحت تر به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشند.

همان طور که می دانید Unity پنل جدید سیستم عامل اوبونتو می باشد که در Gnome 3 رونمایی شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد. در ادامه نحوه اضافه کردن یک برنامه کوچک برای Upload کردن عکس ها و دسترسی سریع به Picasa و +Google و ابزارهای دیگر گوگل را به شما آموزش می دهیم.

خصوصیات

    +Google را به Ubuntu Unity بیاورید

    خصوصیت اصلی این برنامک, قابلیت Drag and Drop عکس ها بر روی آیکون این برنامه در Ubuntu Unity است که به طور خودکار عکس یا پوشه را به پیکاسا Upload میکند.  بدین ترتیب دیگر نیازی نیست  که به سایت اصلی مراجعه کنید و بسیاری از مراحل را پشت سر بگذارید.

    برای این کار باید پوشه ای که می خواهید عکس ها را (در Google Picasa) به آن Upload کنید, مشخص کنید. اگر پوشه ی مورد نظر شما  به عنوان “Public” یا همگانی تنظیم شده باشد, عکس های مورد نظر در +Google نیز نمایش داده می شوند.

    یکی از قابلیت های خوب برنامه این است که عکس ها را در پس زمینه (Background) به Picasa منتقل می کند و شما لازم نیست که کاری انجام دهید. پس از اتمام کار پنجره ای در بالای صفحه مبنی بر اتمام کار نمایش داده می شود. در صورت Drag کردن یک پوشه به Unity پنجره ای باز می شود تا برای هر عکس پوشه مورد نظر را انتخاب کنید.

    +Google را به اوبونتو بیاورید

    همچنین پس از افزودن آیکون برنامه به Unity و راست کلیک بر روی آن منویی باز می شود با نام Unity Quicklist که کلیه تنظیمات و دسترسی های گوگل پلاس را نمایش می دهد و با کلیک بر روی هر یک, فعال خواهد شد.

    +Google را به اوبونتو بیاورید

دریافت

    این برنامه را می توانید از این پیوند دریافت کنید @ ubuntuone.com/p/19U9/

مراحل نصب

    برنامه Google Picasa Uploader 0.3 براحتی یک فایل در سیستم نصب می شود. فقط کافی است تا فایل Deb. برنامه را دریافت و اجرا کنید. پس از اجرا فایل نصب تحت برنامه Ubuntu Software Center باز می شود و ادامه کار ساده است.

    پس از نصب کامل برنامه باید فایل منیجر (nautilus) را باز کنید و به مسیر  /usr/share/applications/ بروید و از میان آیکون های موجود, آیکون +Google را به Unity بکشید و رها کنید تا در میان برنامه ها قرار گیرد.

ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :