معرفی امکانات مختلف Google Translate+ راهنمای استفاده
translate آموزش زبان انگلیسی,translate آموزش,آموزش google translate,google translate api,google translate download,google translate apk,google translate extensi

آکاایران: زبان های مختلف ازجمله زبان انگلیسی که یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین زبان های دنیا می باشد، به شدت در اصناف مختلف استفاده می شوند و هر یک از ما باید به میزانی با زبان های مختلف برای انجام کارهای روزمره خود آشنا باشیم تا حتی بتوانیم نیازهای خود را بیان کنیم و یا حتی از قیمت محصولات، ویژگی آنها و... در سفرهای خارج از کشور مظلع شویم. با این وجود اغلب ما پیش زمینه اندکی از زبان مورد علاقه مان داریم و شاید وقت این را نداشته باشیم که در کلاس های زبان خارجی شرکت کنیم. 

بنابراین چاره کار چیست؟ چگونه می توانیم در سفرهای خارجی خود نیازهای مان را برطرف کنیم؟ 

اگر شما از این بابت نگران هستید، دیگر نگران نباشید چرا که شرکت بزرگ گوگل در طی پروژه ای برای این مشکل راه و چاره ای اندیشیده است تا بتوانید کارهای روزمره خود را به آسانی انجام دهید. نام این پروژه قدیمی، " Google translate " می باشد که امروزه به شدت از آن استفاده می شود. دراین مطلب از بخش تکنولوژی آکاایران، ما قصد داریم شما را با برخی ویژگی های این برنامه کاربردی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

 

آموزش استفاده از Google Translate :

1-همان گونه که مستحضر هستید، برای استفاده از این برنامه می توانید وارد " Google translate " شوید و متون خود را ترجمه کنید.

2- برای ترجمه متون خود باید ابتدا زبان مبدا و مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس متن را وارد کرده و خروجی خود را تنها در طی چند ثانیه دریافت کنید.

گوگل ترنسلیت 

3- اگر نسخه موبایلی این برنامه پرکاربردی را در اسمارت فون خود دارید، لازم به ذکر است که در نسخه جدید آن می توانید به صورت آفلاین از این برنامه استفاده کنید. بدین صورت که ابتدا باید زبان مورد نظرتان را دانلود نمایید و سپس بصورت آفلاین از آن استفاده نمایید.

4- یکی دیگر از قابلیت های بروز گوگل ترنسلیت، حالت ترجمه به صورت گفتار می باشد. در این روش شما باید ابتدا بر روی تصویر کوچک میکروفون بفشارید و سپس شروع به صحبت کردن نمایید و همزمان ترجمه صحبت های خود را دریافت کنید.

5- با دانلود دیتای تمام زبان های گوگل ترنسلیت می توانید از آن به عنوان دیکشنری آفلاین در هر جای دنیا استفاده کنید که دیگر نیاز به نصب برنامه جانبی و جداگانه ای در کنار گوگل ترنسلیت نخواهید داشت.

گوگل ترنسلیت

6- اگر می خواهید وبسایت ها را به زبان مورد نظرتان مشاهده کنید، می توانید افزونه آنرا متناسب با مرورگر خودتان دانلود و نصب نمایید و تنها با یک کلیک هر سایت خارجی زبان را به زبان مورد نظرتان مشاهده نمایید.

7- با فشردن گزینه " Handwriting " می توانید جمله و یا کلمات خود را بر روی گوشی یا دیوایس مورد نظرتان بنویسید و سپس خروجی را دریافت کنید.

 

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :