قطع شدن اینترنت در آبان توسط آمریکا  جدید 98 -گهر
قطع شدن اینترنت در آبان 97 و علت قطع شدن اینترنت توسط آمریکا و قطعی اینترنت در آبان 97 و قطع کردن اینترنت توسط آمریکا و قطع کردن اینترنت ایران توسط امریکا

آکاایران: شنیده هایی حاکی از آن است که آمریکا قصد دارد اینترنت ایران را در آبان ماه قطع کند! ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور در این باره گفته است برای احتمال وجود این مشکل تدابیری برا حل آن اندیشیده ایم.

قطع شدن اینترنت در آبان ۹۷ واقعیت دارد؟

<>

آکاایران: قطع شدن اینترنت در آبان توسط آمریکا نوین 98

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور از آمادگی برای قطع اینترنت توسط آمریکا در آبان ماه خبر داد.

خبری مطرح شده که آمریکا در مرحله نوین تحریم ها در آبان ماه، اینترنت کشور را با اختلال جدی مواجه کند، آیا آنها امکان این کار را دارند؟

اگرچه احتمال این کار را ضعیف می دانیم اما از طرفی، در صورتی که این اتفاق بیفتد، تدابیری دیده شده که کارکردهای ضروری کشور حفظ شود و شبکه ملی اطلاعات به اندازه ای که آماده شده بنا است که بتواند خدمات اساسی مردم را جواب دهد.

در حوزه سایبری توانمندی متقارن نیست و ابرقدرت در سایبر نداریم، یک کشور کوچک هم به اندازه یک ابرقدرت می تواند نقش آفرینی کند و بنابراین بستگی به میزان توانمندی و آسیب پذیری است. کشوری آسیب پذیرتر است که سایبری تر است. آمریکایی ها نسبت به ما سایبری تر هستند و زیرساخت های شان بیشتر از ما سایبری است پس طبیعتاً آسیب پذیرترند.

البته تصور ما از تهدید آمریکا یک تهدید ترکیبی بر بستر شبکه اجتماعی است. یعنی او می خواهد با ابزار شبکه، رسانه و گوشی و اینترنت، مردم ما را تحریک و سازماندهی کند و به جان دولت و حکومت بیندازد. خب اگر اینترنت را قطع کند دست خودش را کوتاه می کند.

.

منبع : gahar.ir

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :