4 گام مهم برای اضافه کردن زبان به صفحه کلید
صفحه کلید اندروید,صفحه کلید سامسونگ,صفحه کلید کامپیوتر فارسی,صفحه کلید کامپیوتر,صفحه کلید فارسی,صفحه کلید مجازی,صفحه کلید استاندارد فارسی,صفحه کلید گوشی سامسونگ

Image result for ‫آموزش اضافه کردن زبان جدید به صفحه کلید در ویندوز‬‎

آکاایران: افرادی که برای اولین بار با کامپیوتر کار می کنند ممکن است با چنین مشکلی روبرو شوند. برای مثال آنها قصد تایپ دارند و نمی دانند که چگونه به زبان فارسی تایپ کنند!! با این وجود چگونه می توانیم زبان فارسی را به صفحه کلید کامپیوتر اضافه کنیم؟ در ادامه این مطلب از آکاایران چگونه یک زبان دیگر را به صفحه کلید اضافه کنیم آموزش می دهیم.

چگونه یک زبان دیگر به صفحه کلید اضافه کنیم؟

سیستم عامل ویندوز همواره یکی از معروف ترین و محبوب ترین سیستم عامل های موجود در بازار هستند که توسط شرکت بزرگ مایکروسافت طراحی و عرضه شده است. با این وجود، این باید به گونه ای باشد که تمام مردم جهان با زبان های مختلف بتوانند از آن به سادگی استفاده کنند. از این رو زبان اصلی یا Defult سیستم عامل ویندوز، زبان انگلیسی است و از آنجاییکه ما به میزان مناسبی به زبان انگلیسی مسلط هستیم، زبان اصلی ویندوز را تغییر نمی دهیم و تنها زبان عامیانه خود را به صفحه کلید سیستم عامل ویندوز اضافه می کنیم.

Image result for ‫آموزش اضافه کردن زبان جدید به صفحه کلید در ویندوز‬‎

برای اضافه کردن زبان جدید به صفحه کلید می توانید از آموزش ذیل استفاده کنید.

Image result for ‫آموزش اضافه کردن زبان جدید به صفحه کلید در ویندوز‬‎

گام اول : از منوی استارت کنترل پنل را انتخاب کرده و در میان آیکن های مختلف گزینه Date, Time, Language and Regional را انتخاب کنید.

گام دوم : از پنجره باز شده گزینه languages را انتخاب کرده و در بخش services and input methods، گزینه details را برگزینید.

گام سوم : با انتخاب گزینه details و در صفحه نمایش داده شده Input Language را باز کرده و در بخش Installed Services گزینه هایی برای انتخاب زبان مورد نظر شما ارائه شده است.

گام چهارم : بر روی هر زبانی که مدنظر شماست کلیک کرده و گزینه add را انتخاب کنید تا زبان به کیبورد اضافه شود، البته با یاد داشته باشید پس از انتخاب زبان موردنظر حتما گزینه APPLY را انتخاب کنید تا تغییرات اعمال شود.

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :