تعرفه بالای گوشی موجب کاهش اشتغال زایی شد
تعرفه بالای گوشی موجب کاهش اشتغال زایی شد موبنا- تعرفه بالای واردات گوشی که منجر به کاهش فعالیت نمایندگان قانونی

به اعتقاد یک فعال قانونی
تعرفه بالای گوشی موجب کاهش اشتغال زایی شد موبنا- تعرفه بالای واردات گوشی که منجر به کاهش فعالیت نمایندگان قانونی در بازار تلفن همراه ایران شده علاوه بر متضرر شدن شرکت های قانونی به کاهش اشتغال زایی در کشور نیز دامن زده است.مدیرفروش شرکت "پرشین تلکام " عرضه کننده رسمی گوشی های اچ تی سی با تاکید به مطلب فوق در گفت و گو با خبرنگار سازمان خبری موبنا اظهار داشت: افزایش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه و همچنین ورشکستگی شرکت های قانونی طی سه سال اخیر تا کنون به کاهش اشتغال زایی درکشور دامن زده است.
"بابک عزیززادگان" افزود: از سه سال گذشته تا کنون که تعرفه واردات گوشی تلفن همراه افزایش یافت اکثر شرکت های واردکننده قانونی مجبور به تعدیل نیرو شده اند.
وی با اشاره به کاهش فعالیت نمایندگان قانونی و گسترش قاچاق در این حوزه تصریح کرد: به موجب همین امر تعرفه واردات این کالای ارتباطی بطور حتم باید کاهش یابد.
مدیرعامل شرکت پرشین تلکام خاطرنشان کرد: بالا بودن تعرفه واردات و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده که در مجموع به 28 درصد می رسد، باعث شده تا فعالیت فعالان قانونی به حداقل برسد که این امر موجب شده حدود درصد از سهم بازار از طریق مبادی غیرقانونی تامین شود.
وی با اشاره به ثابت ماندن تعرفه گوشی تلفن همراه در سال جاری گفت: با توجه به این شرایط پیش بینی می شود که بازار تلفن همراه کشور نیز همانند سال گذشته با گسترش فعالیت قاچاقچیان روبرو باشد.

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :