آکاایران: دو روز پیش هواوی از جدیدترین پرچمداران خود رونمایی کرد و هواوی پی 30 پرو به عنوان بالارده ترین عضو این خانواده توانست در صدر جدول DxOMark جا خوش کند. اما سامسونگ به تازگی اثبات کرده که عکسبرداری گلسکی اس 10 پلاس بهتر از هواوی پی 30 پرو است.

دو روز پیش پاریس میزبان مراسم دومین سازنده بزرگ گوشی هوشمند در دنیا بود تا جدیدترین پرچمداران خود را معرفی کند. هواوی در این مراسم از هشتمین نسل خانواده P رونمایی کرد و طبق معمول هواوی پی 30 پرو (Huawei P30 Pro) گل سرسبد آن هاست. این گوشی یک دوربین خارق العاده دارد که به دست کمپانی کمپانی آلمانی لایکا ساخته شده، اما سامسونگ ثابت کرده است که عکسبرداری گلسکی اس 10 پلاس از هواوی پی 30 پرو بهتر است.

آکاایران: سامسونگ ثابت کرد عکسبرداری گلسکی اس 10 پلاس بهتر از هواوی پی 30 پرو است

هواوی پی 30 پرو اولین گوشی ای است که از دوربین چهارگانه ساخت لایکا بهره می برد. این گوشی به لطف سخت افزار قدرتمند و نرم افزار بهینه شده، عکس های فوق العاده با کیفیتی می گیرد و توانسته صدر جدول DxOMark را در اختیار گیرد. و اما یک نکته جالب و البته فرعی این است که در حال حاضر سه جایگاه نخست این جدول همگی در دست گوشی های هواوی است، گرچه دو گوشی دیگر هواوی ( هواوی میت 20 پرو و هواوی پی 20 پرو) مجموع امتیازی کمتر از سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس دارند.

از حق نگذریم گوشی نوین هواوی نه تنها یک دوربین همه چیز تمام دارد، بلکه از نظر سخت افزاری نیز بسیار قدرتمند است و طبیعی است اگر برای میلیون ها علاقه مند سوال باشد که آیا گوشی هوشمند هواوی پی 30 پرو موفق به پشت سر گذاشتن پرچمدار پیشین این کمپانی یعنی فبلت هواوی میت 20 پرو شده است یا خیر. به همین دلیل افراد بسیار زیادی به وبسایت DxOMark یورش بردند تا امتیاز گوشی جدیدی هواوی در زمینه دوربین را ببینند که البته در نتیجه آن وسایت با مشکل روبرو شد.

اما در این بین سازندگان دیگری نیز هستند که می دانند چطور دوربین بسازند! سامسونگ به عنوان بزرگ ترین سازنده گوش هوشمند در دنیا یکی از آنان به شمار می رود که به نظر باز سایه اش را بر سر هواوی افکنده و یک راست به سراغ این کمپانی چینی رفته است.

سامسونگ پوستری در حساب کاربری ویبو خود منتشر کرد که امتیازات سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس در DxOMark را به رخ هواوی می کشد. این امتیازات مجموع امتیازهای کسب شده توسط این گوشی برای دوربین اصلی و همچنین دوربین سلفی است. همانطور که مشخص است، مجموع امتیازهای سامسونگ از مجموع امتیازهای کسب شده توسط هواوی پی 30 پرو بیشتر است و سامسونگ با افتخار اعلام می کند که عکسبرداری گلسکی اس 10 پلاس بهتر از هواوی پی 30 پرو است.

در حال حاضر هواوی با کسب امتیاز 112 برای دوربین پشتی و 89 برای دوربین سلفی در جایگاه نخست جدول DxOMark قرار گرفته و سامسونگ نیز با امتیاز 109 برای دوربین پشتی و 96 برای دوربین سلفی پس از آن قرار دارد. بر اساس این جدول مجموع امتیازهای سامسونگ برابر با 205 و مجموع امتیازات هواوی نیز 201 است.

به نظر می رسد سامسونگ با این پوستر پاسخ قاطعی به اظهارات تحریک کننده یو چنگدونگ، مدیر اجرایی هواوی، است که اظهار داشت گوشی های گلکسی (به معنی کهکشان) سامسونگ نمی توانند کهکشانی باشند.

منبع :Gizchina
.

منبع : gadgetnews.ir

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :