چطور بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم  جدید 98 -گهر
چطور بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم و راههای تشخیص بلاک شدن در واتساپ را بشناسیم یا تشخیص بلاک شدن در WhatsApp از آخرین زمان دیدن پیام ها یا چطور واتساپ بلاک شدیم ر

آکاایران: واتس اپ مسنجر یکی از محبوب ترین نرم افزارهای مسنجر و چت برای انواع سیستم عامل ها می باشد. حال چطور بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم ، مطلب زیر را دنبال کنید و راه های بلاک شدن را یاد بگیرید…

چطور بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم

<>

آکاایران: چطور بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم نوین 98

زمانی که یکی از مخاطبین یا افراد ناشناس به پیام شما در پیام رسان WhatsApp پاسخ نمی دهد، ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که شاید من را بلاک کرده است و به دنبال راهی برای بررسی کردن این موضوع باشید که آیا واقعاً Block شده اید یا خیر.

اگر برایتان سوال شده که آیا مخاطبی شما را بلاک کرده است یا خیر، مطمئناً ساده ترین روش این است که مستقیماً از او سوال کنید اما اگر نخواهید مستقیماً سوال کنید هم راه حل های دیگری وجود دارد.

تشخیص بلاک شدن در WhatsApp از آخرین زمان دیدن پیام ها

مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا WhatsApp  را اجرا کنید.

روی گفت وگویی که با مخاطب موردنظر داشته اید تپ کنید.

در بالای پنجره پیامی مثل last seen at …  و به معنی آخرین بار در ساعت … دیده شده، ذکر می شود. در غیر این صورت احتمالاً مخاطب موردنظر شما را مسدود کرده است.

<>

واتساپ بلاک شدیم

به رنگ تیک پیام ها توجه کنید و از مسدود شدن خود مطلع شوید

روش بعدی هم بسیار ساده است و کافی است به تیک هایی که کنار پیام های شما خورده است، دقت کنید. تیک آبی رنگ به این معنی است که گیرنده ی پیام، آن را دریافت کرده و مطالعه کرده است. اما یک تیک خاکستری به این معنی است که احتمالاً بلاک شده اید. البته اگر کنار پیام ها دو تیک خاکستری نمایش داده شود، به این معنی است که پیام شما ارسال شده و شاید خوانده نشده یا مشکل دیگری وجود دارد.

<>

چک کردن تصویر پروفایل برای بررسی مسدود شدن در WhatsApp

سومین روشی که می توانید برای بررسی بلاک بودن خود استفاده کنید این است که به تصویر پروفایل مخاطب دقت کنید. بیشتر افراد برای پروفایل خودشان عکسی انتخاب می کنند. اما اگر مسدود شده باشید، تغییرات عکس پروفایل ایشان را نمی بینید و همین طور اگر توضیحات پروفایل خود را عوض کرده باشند هم آن را مشاهده نمی کنید.

بنابراین اگر عکس پروفایل و توضیحات پروفایل مخاطبی مدت هاست که بی تغییر بوده، احتمالاً شما را بلاک کرده است.

تماس با مخاطبینی که شما را مسدود کرده اند

روش بعدی برای بررسی موضوع بلاک شدن در واتس اپ این است که از تماس صوتی استفاده کنید. اگر تماس صوتی برقرار شود و صدای زنگ خوردن را بشنوید، بلاک نشده اید و برعکس، اگر تماس بگیرید و صدای زنگ شنیده نشود، مسدود شده اید.

<>

از ایجاد گروه استفاده کرده  و مخاطب را اضافه کنید

روش بعدی استفاده کردن از قابلیت ایجاد گروه و چت گروهی در واتس اپ است.

یک گروه در واتس اپ بسازید و مخاطبی که در مورد مسدود کردن شما مشکوک به نظر می رسد را مثل چند مخاطب دیگر به گروه اضافه کنید. اگر بلاک نشده باشید، طبعاً مشکلی در اضافه کردن وی به گروه وجود نخواهد داشت اما اگر پیام خطایی نمایش داده شود و نتوانید شخص موردنظر را به گروه اضافه کنید، احتمالاً مشکل این است که مسدود شده اید.

ترفند رفع بلاک در واتس اپ وجود دارد؟

متأسفانه خیر. هیچ هک یا ترفندی جادویی برای اینکه خودتان را فاقد دسترسی به حساب کاربری طرف مقابل رفع بلاک کنید، موجود نیست. در واقع برای رفع بلاک در واتس اپ، می بایست از طریق تماس تلفنی یا ایمیل یا ملاقات حضوری، از مخاطب بخواهید که شما را از حالت Block در بیاورد.

ممکن است باگ ها و حفره های امنیتی خاصی در واتس اپ کشف شده باشد و روش هایی برای رفع بلاک مطرح شده باشد اما معمولاً حفره های امنیتی به محض پخش شدن خبر کشف، توسط تیم امنیتی پیام رسان ها برطرف می شود چرا که حفاظت از امنیت و حریم خصوصی، یکی از مطالبات اصلی کاربران در فضای مجازی است.

.

منبع : gahar.ir

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :