معرفی بهترین شارژر بی سیم 2019 +عکس
آموزش ساخت مدار انتقال برق بی سیم,انتقال برق بی سیم,انتقال برق بصورت بی سیم,انتقال برق بی سیم تسلا,فیلم انتقال برق بی سیم,انتقال برق شارژر بی سیم,انتقال برق به

آکاآپ: نسل شارژرها که شارژ بی سیم یا همان شارژر وایرلس نام دارند، برای اکثر گوشی های هوشمند طراحی و عرضه شده اند که شما بدون اینکه گوشی خود را بصورت مستقیم به برق شهری و سیم مربوطه متصل به آن، متصل کنید می توانید اقدام به شارژ کردن گوشی هوشمند خود کنید. بهمین دلیل در این مقاله از مجموعه مقالات آکا, شما را با یک سری از بهترین شارژرهای وایرلس 2019 آشنا سازیم.

انتقال برق بی سیم

انتقال نیروی برق بی سیم ( وایرلس)، از رؤیاهای دیرینه به شمار می رود؛ اما با پیشرفت های مهندسی، ابزارهای همراه و خودروهای الکتریکی، این رؤیا به زودی به واقعیت می پیوندد. کابل های برق همواره گردوغبار را به خود جذب می کنند. کامپیوترها، تلویزیون ها و پخش کننده های موسیقی هرساله باریک تر می شوند، ولی سیم های جمع شده در گوشه هر اتاق، یک مانع بر سر راه این پیشرفت است.

بعدازآن دردسر شارژ تلفن های همراه، پخش کننده های ام پی تری و لپ تاپ ها وجود دارد. معمولاً خیلی دردسرساز نیست، ولی بسیار پیش می آید که شارژر باتری را فراموش کنید و خانه را با یک باتری خالی ترک کنید. آیا زندگی ساده تر نمی شد اگر هنگامیکه وارد یک ساختمان می شدید، نیروی برق به طور نامرئی به دستگاه شما تابیده می شد؟

ایده انتقال بی سیم برق تقریباً به اندازه خود تولید برق قدمت دارد. در آغاز قرن بیستم، نیکلا تسلا پیشنهاد استفاده از سیم پیچ های بزرگ برای انتقال برق از طریق لایه تروپوسفر و اتمسفر به خانه ها را داد. او حتی شروع به ساخت یک برج 26 متری به نام واردن کلایف در لانگ آیلند نیویورک کرد که یک برج مخابراتی خیلی بزرگ بود که می توانست با استفاده از آن ایده خود برای انتقال بی سیم نیروی برق را بیازماید. ولی داستان جایی قطع شد که حامیان مالی وی، دریافتند که هیچ راه عملی وجود ندارد که بشود مطمئن شد که مردم پول برقی را که از آن استفاده می کنند می پردازند. در عوض شبکه برق سیمی گسترش یافت.

شارژر وایرلس مناسب

شارژرها در گوشی های ساده و سری اولی، نقش مهم و حائل اهمیتی داشتند چرا که با یکبار شارژ گوشی ساده ما قادر بودیم تا بتوانیم گوشی را به مدت چند روز شارژ نگه داریم و این برای هر یک از ما خوشایند بود. جالب است بدانید که این احساس خوشایند در صورتی بود که باتری های هوشمند با ظرفیت چند هزار میلی آمپری وجود نداشت!

از این رو پس از رونمایی گوشی های هوشمند با صفحات نمایش بزرگ، طبیعتا میزان شارژدهی باتری نیز کاهش پیدا کرد و باتری های جدیدی به نام لیتیوم یونی به بازار جهانی عرضه شدند که می توانند شارژ بیشتری را داخل سلول های خود نگهداری کنند و امروزه به لطف حضور برخی از شرکت های بزرگ در این زمینه، شاهد باتری هایی هستیم که می توانند 0 تا 100 را تنها در کمتر از 30 دقیقه انجام دهند و شما را در طول یک روز کامل همراهی کنند!

 

فناوری شارژ وایرلس چگونه کار می کند؟

به طورکلی می توان گفت انتقال برق به صورت بی سیم از دو طریق تابشی و القایی امکان پذیر می باشد. اینگونه است که ابتدا الکتریسیته دریافت شده از منبع در سیم پیچ فرستنده تولید شارژ نموده این شارژ از طریق امواج الکترومغناطیس در سیم پیچ گیرنده به تزویج درآمده و مجدداً موج الکترومغناطیس به الکتریسیته تبدیل گشته و بار را تغذیه می کند. در این روند بسته به نوع موج الکترومغناطیسی و نوع تزویج می توان روش های متنوعی برای انتقال برق صورت بی سیم را داشت.

روش انتقال الکترومغناطیسی خود به دو روش القای مغناطیسی و القای رزونانسی تقسیم می شود. از مزایای روش اول می توان به ایمنی بالا و اتلاف کم در فواصل بسیار نزدیک نام برد. ولی مشکل اینجا است که به رغم اینکه درست در مجاورت سیم پیچ، بازدهی دستگاه خیلی خوب است ولی وقتیکه حتی تنها چند میلی متر فاصله وجود داشته باشد، این بازدهی به صفر می رسد. لذا معایبی چون برد بسیار کم، حساسیت زیاد به جهت گیری نسبی سیم پیچ های فرستنده و گیرنده و لزوم استفاده از سیم پیچ های بزرگ این روش را ناکارآمد کرده است.
این اصل شناخته شدهای است که درصورتیکه دو شیء در فرکانس مشابهی رزونانس داشته باشند، انرژی مکانیکی منتقل شده، خیلی بیشتر می‌شود، وقتیکه یک خواننده اپرا با صدای خود یک لیوان را به لرزش درمی‌آورد از همین اصل استفاده می‌کند. کارالیس و همکارانش تیمی در دانشگاه MIT می‌خواستند تا ببینند که آیا می‌توان به همین ترتیب بازدهی میدان مغناطیسی را در فواصل طولانی تر بالا برده می شود یا نه.

فناوری شارژ وایرلس چگونه کار میکند؟

گروه از یک سیم پیچ القایی متصل به یک خازن استفاده کردند. انرژی در مدار به سرعت بین یک میدان الکتریکی در خازن و یک میدان مغناطیسی در سیم پیچ نوسان می کند. فرکانس این لرزش توسط توانایی خازن برای ذخیره بار و قابلیت سیم پیچ برای تولید یک میدان مغناطیسی کنترل می شود. اگر فرکانس در مدار فرستنده انرژی با گیرنده متفاوت باشد، رزونانس اتفاق نمی افتد. نتیجه این خواهد بود که انرژی ارسالی از سوی فرستنده هم فاز با انرژی که در گیرنده وجود دارد نخواهد بود و درنتیجه آن، این دو همدیگر را خنثی می کنند. ولی گروه به این نکته توجه داشت که اگر فرستنده و گیرنده در یک فرکانس نوسان کنند، میدان ها در دو سیم پیچ باهم هم زمان خواهند بود که به این معنی است که تداخل آن ها سازنده است و مقدار انرژی منتقل شده افزایش می یابد. این روش علاوه بر داشتن مزایای روش القای مغناطیسی غیرتشدیدی مشکلات حساسیت به جهت گیری سیم پیچ ها و نیاز به سیم پیچ های بزرگ را ندارد.
امروزه به طور عمده از روش القای رزونانس مغناطیسی استفاده می شود. برتری این روش نسبت به روش های دیگر مصالحه بین میزان بازده و فاصله انتقال انرژی است. رزونانس مغناطیسی اجازه میدهد فاصله عبور از هوا بزرگتر و راندمان بالاتر باشد. این روش به القای الکترومغناطیسی نزدیک است ولی از آن ها قوی تر است. در این روش برخلاف انتقال انرژی لیزری که نیاز به دید مستقیم داشت، میدان مغناطیسی روی گیرنده متمرکز نمی شود و می تواند از موانع بین فرستنده و گیرنده هم عبور کند.

معرفی بهترین شارژرهای بی سیم 2019

1- Belkin BoostUp Wireless Charging Stand

شارژر بی سیم بلکین یکی از شارژرهای قدرتمند در این زمینه است که دارای خروجی و ولتاژ 10 ولتی می باشد که در اصل دارای دو مزیت می باشد که این دو مزیت عبارتند از طراحی زیبا و هوشمندانه به همراه قدرت شارژ بالا!  جالب است بدانید که با استفاده از این شارژر گوشی iPhone XS Max تنها در 30 دقیقه موفق به شارژ 16 درصدی شده است که میزان قابل قبولی می باشد که تنها برای گوشی های هوشمند طراحی شده است.

شارژر وایرلس

با این وجود این شارژر دارای پلاستیک براق و همچنین بخش مات در تکیه گاه شارژ و بازوهای کناری برای نگهداری بهتر از گوشی می باشد که شما می توانید با خیال راحت گوشی را به آن تکیه دهید و با خیال راحت به باقی کارهای خود رسیدگی کنید. شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که چرا در شارژرهای وایرلس از پایه های ایستاده استفاده می شود؟ دلیل خاصی ندارد! اما می تواند احساس خوبی را به ما منتقل سازد چرا که می توانیم نوتیفیکیشن های دریافتی را بدون جدا کردن موبایل، مشاهده کنیم.

2- Anker PowerWave 15 with Quick Charge 3.0

شارژر Anker 15W یکی از شارژرهای سریع و در عین حال ارزان قیمت لیست ما می باشد که دارای ولتاژ 15 ولتی است و بیشتر در گوشی های اندرویدی قدرت عملکرد بالایی دارد. برای مثال گوشی آیفون ایکس مکس تنها 10 درصد در 30 دقیقه موفق به شارژ شد و این جدای از انتظار نیست چرا که گوشی های آیفون حداکثر تا 10 ولت را پاسخ می دهند. 

شارژر anker

این شارژر ایستاده نیست و نسبت به سایر رقبای خود، از پوشش مات برخوردار است که گوشی را می توانید با خیالی راحت روی آن قرار دهید. لازم به ذکر است که این شارژر یکی از بهترین شارژرهایی است که در آن پوشش مات به بهترین شیوه ممکن اجرایی شده است. با این وجود اگر شما قصد دارید که یکی از این شارژرها را خریداری کنید باید 35 دلار هزینه کنید.

3- Anker 10W Wireless Charging Stand

شرکت Anker یکی از شرکت های شناخته شده در این زمینه است که شما می توانید از محصولات این شرکت برای رفع نیازهای روزمره خود استفاده کنید که از اصلی ترین محصولات این شرکت می توان به شارژرهای مختلف و متنوع با قیمت های مناسب اشاره کرد. برای مثال شارژر پایه ایستاده 10 ولیت Anker یکی از بهترین شارژرهای بی سیم لیست ما است.

شارژر ایستاده

جالب است بدانید که این شارژر در طی یک تست 30 دقیقه موفق به شارژ 15 درصدی گوشی آیفون ایکس اس مکس شود که با وجود باتری بزرگ این گوشی، این نتیجه قابل قبول است و در گوشی آیفون 8 طبیعتا سریع تر خواهد بود. اما در طی تستی که بر روی سامسونگ گلکسی نوت 10 در مدت مشابه انجام شد، به میزان 28 درصد گوشی شارژ شد که نتیجه قابل قبول می باشد.

4- Mophie Powerstation Hub

شارژر Mophie، واقعا یک شارژر منحصر بفرد است که در دل خود باتری با ظرفیت محدود را جای داده است که شما می توانید با استفاده از این شارژر همزمان چندین دیوایس را شارژ کنید و از قابلیت شارژر وایرلس آن نیز استفاده کنید! اما همان گونه که گفته شد، ظرفیت باتری این شارژر کم است و برای خرید آن باید هزینه زیادی بپردازید.

شارژر Mophie

ولتاژ این شارژر 5 ولت است که خیلی سریع نیست و اما دارای درگاه هایی اعم از USB 1.0، USB 3.0 و USB-C می باشد. این شارژر مستقیما به برق شهری متصل می شود و البته لازم بذکر است که وقتی شما این شارژر را به برق متصل می کنید، نمی توانید از مزیت بی سیم ان نیز استفاده کنید. همچنین نکته منفی دیگری که در این زمینه وجود دارد، ابعاد بزرگ این شارژر است. برای خرید یکی از این شارژرها باید 99 دلار هزینه بپردازید.

5- Belkin Wireless Charging Dock

شرکت بلکین برای دیوایس های اپل اعم از آیفون و اپل واچ محصولی جدید را رونمایی کرد که نام آن Belkin Wireless Charging Dock می باشد. خروجی این شارژر 7.5 ولت است که همزمان می توانید موبایل و ساعت هوشمند اپل خود را شارژ کنید. پایه ایستاده این شارژر به شکل قرص مات است که می توانید ساعت و گوشی خود را با خیالی راحت بر روی آن قرار دهید.

شارژر وایرلس

لازم به ذکر است که حداکثر ولتاژ تعریف شده برای اپل واچ 5 ولت و برای گوشی های ایفون حدودا 7.5 ولت می باشد که شما می توانید با خیالی راحت این شارژر را خریداری و استفاده نمائید.

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :