چرا گوگل واحد موبایل اچ تی سی را می خرد؟
چند روزی است خبر مربوط به تصاحب بخش تولید گوشی های هوشمند اچ تی سی از سوی گوگل مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. گوگل در حالی به دنبال خرید بخش تولید گوشی های

آکاایران: چرا گوگل واحد موبایل اچ تی سی را می خرد؟

آکاایران: تکرار یک تجربه تلخ یا آغاز تحولی بزرگ

چرا گوگل واحد موبایل اچ تی سی را می خرد؟

,گوگل, اچ تی سی, اسمارت فون
چند روزی است خبر مربوط به تصاحب بخش تولید گوشی های هوشمند اچ تی سی از سوی گوگل مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. گوگل در حالی به دنبال خرید بخش تولید گوشی های هوشمند است که شرکت تایوانی اچ تی سی همچنان در بخش های تولید هدست های واقعیت مجازی وایو به فعالیت مستقل خود ادامه خواهد داد.

شاید از شنیدن این خبر تعجب کنید، اما اگر به عقبه مشکلاتی که در سال های اخیر شرکت اچ تی سی با آن روبرو بوده است و از طرفی گوگل نیز به دنبال آن است تا اپل را در حوزه گوشی های هوشمند به چالش بکشد نگاه کنید، مشاهده می کنید این خبر چندان تعجب برانگیز نیست. گوگل سال گذشته میلادی به طور رسمی از اولین تلفن همراه رسمی خود پیکسل رونمایی کرد. در حالی که این گوشی از سوی کاربران مورد استقبال قرار گرفت، اما میزان استقبال همانند آی فون نبود. اما تصاحب شرکتی که در زمینه تولید تلفن های همراه به فعالیت اشتغال دارد، گوگل را در موقعیت بهتری قرار خواهد داد.

,گوگل, اچ تی سی, اسمارت فون

به واسطه آن که گوگل نه تنها به بخش سخت افزار این شرکت برای تولید گوشی های قدرتمند دسترسی خواهد داشت، بلکه به دانش فنی و تجربه اچ تی سی در طول این سال ها دست پیدا خواهد کرد. این رویکرد به گوگل اجازه می دهد بر روند تولید گوشی هایی که خود تولید می کند نظارت دقیق تری داشته باشد. این اولین باری نیست که گوگل سعی می کند یک شرکت فعال در زمینه تولید گوشی های هوشمند را تصاحب کند. در سال 2012 گوگل شرکت موتورلا را به ارزش 12.5 میلیارد دلار تصاحب کرد. در حالی که در آن زمان اعلام می شد که این خرید باعث می شود تا نسخه های بهتری از گوشی های نکسوس تولید شود اما این گونه نشد.

,گوگل, اچ تی سی, اسمارت فون

بعدها مشخص شد که این خرید یک شکست تجاری کامل برای گوگل بوده است، به واسطه آن که هر کدام از این شرکت ها در عمل بر مبنای استراتژی های خاص خود حرکت می کردند. همچنین گوگل هیچ گاه تلاش نکرد تیم های اندرویدی و موتورلا را با یکدیگر ادغام کند. به طوری که در نهایت گوگل تصمیم گرفت موتورلا را به ارزش 2.9 میلیارد دلار به لنوو واگذار کند.

,گوگل, اچ تی سی, اسمارت فون

اکنون گوگل خود را آماده می کند از نسل بعدی گوشی های هوشمند پیکسل 2 رونمایی کند و به همین دلیل به دنبال آن است تا واحد تولید گوشی های هوشمند اچ تی سی را تصاحب کند. اگر قرارداد این خرید نهایی شود، هر دو طرف یک سود بردبرد را به دست می آورند. به واسطه آن که گوگل در آن واحد به دو بخش نرم افزار و سخت افزار شرکت اچ تی سی دسترسی خواهد داشت و به شکل قدرتمندتری اپل را در حوزه آی فون به چالش خواهد کشید. از طرفی اچ تی سی نیز اکنون با مشکلات عدیده مالی روبرو شده و تقریبا سهم آن از بازار چشم گیر نیست در نتیجه اچ تی سی نیز راغب است به زیر چتر شرکت قدرتمندی همچون گوگل برود. 

.

منبع : shabakeh-mag.com

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :