ASRock AC1300 روتری برای مدیریت اینترنت اشیا و خانه های هوشمند
شرکت ازراک که بیشتر با محصولات سخت افزاری کامپیوترهای رومیزی در بازار شناخته می شود، یک روتر بی سیم با قابلیت های مدیریت دستگاه های اینترنت اشیا و خانه های هوشم

آکاایران: ASRock AC1300 روتری برای مدیریت اینترنت اشیا و خانه های هوشمند

آکاایران: ASRock AC1300 روتری برای مدیریت اینترنت اشیا و خانه های هوشمند

,روتر, روتر بی سیم, مدیریت اینترنت اشیا
شرکت ازراک که بیشتر با محصولات سخت افزاری کامپیوترهای رومیزی در بازار شناخته می شود، یک روتر بی سیم با قابلیت های مدیریت دستگاه های اینترنت اشیا و خانه های هوشمند معرفی کرد.

دستگاه ASRock X10 یک روتر بی سیم در رده AC1300 است که با استاندارد Zigbee برای کنترل و مدیریت خانه های هوشمند ترکیب شده است و می تواند کار یک هاب مرکزی برای گجت های هوشمند را هم انجام دهد. در حال حاضر، کاربران باید برای کنترل و مدیریت دستگاه های اینترنت اشیا در خانه یک دستگاه هاب مرکزی بخرند که با معرفی این روتر دیگر این نیاز برطرف می شود. روتر X10 ازراک یک پردازنده چهارهسته ای دارد و روی فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز سرعت ۴۰۰ مگابیت و روی فرکانس ۵ گیگاهرتز سرعت ۸۶۷ مگابیت و در مجموع سرعت ۱۳۰۰ مگابیت روی شبکه های بی سیم به نمایش می گذارد. دو آنتن خارجی با قدرت ۵ دسی بل دارد و یک درگاه WAN و چهار درگاه LAN برای اتصال دستگاه های دیگر با کابل شبکه به روتر مهیا است. تمام این درگاه ها سرعت یک گیگابیت بر ثانیه را پشتیبانی می کنند. برای دستگاه های ذخیره سازی و پشتیبان گیری روی شبکه نیز یک درگاه USB 2.0 و یک درگاه USB 3.0 تدارک دیده شده است. از فناوری های MU-MIMO و Beamforming پشتیبانی می کند و از طریق اپلیکیشن می تواند دستگاه های اینترنت اشیا را از راه دور کنترل کند. قیمت این روتر مخصوص ۱۴۰ دلار اعلام شده است.

.

منبع : shabakeh-mag.com

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :