معرفی روتر بی سیم خانگی Tenda N150
روتر Tenda N150 یک روتر بی سیم کوچک خانگی که برگ برنده این محصول قیمت مناسب آن است که می تواند تمام نیاز های یک کاربر خانگی را با قیمتی به مراتب پایین تر از روت

آکاایران: معرفی روتر بی سیم خانگی Tenda N150

آکاایران: روتر بی سیم خانگی مقرون به صرفه

معرفی روتر بی سیم خانگی Tenda N150

,روتر بیسیم خانگی Tenda N150, روتر بیسیم Tenda N150, روتر Tenda N150
روتر Tenda N150 یک روتر بی سیم کوچک خانگی که برگ برنده این محصول قیمت مناسب آن است که می تواند تمام نیاز های یک کاربر خانگی را با قیمتی به مراتب پایین تر از روترهای پیشرفته بازار برآورده کند!

در روتر Tenda N150 خبری از تکنولوژی های گران قیمت مانند Beamforming یا MU-MIMO یا باندهای سه گانه و دوگانه نیست، در عوض از تمامی امکانات پایه و استاندارد یک روتر برخوردار بوده و توانایی انجام کارهای زیادی را دارا می باشد. استفاده از چیپست قدرتمند  Broadcom  باعث شده شبکه بی سیم مورد اطمینان باشد، در استفاده طولانی مدت قطع نشده و یک ارتباط پایدار را رقم بزند. همچنین پهنای باند 2.4GHz با سرعت 150Mbps برای نیازهای کاربران خانگی مناسب می باشد، لازم به ذکر است Broadcom در کنار تولید چیپست های تندا مشغول تولید چیپست گوشی های اپل نیز می باشد!

,روتر بیسیم خانگی Tenda N150, روتر بیسیم Tenda N150, روتر Tenda N150

این محصول با مجهز بودن به یک  آنتن قدرتمند 5dBi می تواند پوششی تا مساحت 100 مترمربع را ایجاد کند، تمامی کاربران به راحتی می توانند از یک شبکه مطمئن و پایدار استفاده کنند. هم چنین برای اتصال آسان به شبکه بی سیم می توان از دکمه WPS  که برروی دستگاه قرار دارد، استفاده کرد یا می توان شبکه Wi-Fi را در مواقعی که نیازی به آن نیست خاموش کرد.

,روتر بیسیم خانگی Tenda N150, روتر بیسیم Tenda N150, روتر Tenda N150

با دارا بودن پورت WAN می توان اینترنت دریافتی از یک مودم (درحالت Bridge) را روی N150 تعریف کرد و اینترنت را به صورت بی سیم و با سرعت بالا با سایر دستگاه ها به اشتراک گذاشت و از انتقال سریع فایل ها، استریم فیلم، برقراری تماس های تلفنی اینترنتی، گشت و گذار در وب و یا بازی های آنلاین به صورت بی سیم، لذت برد. این روتر با دارا بودن  4 پورت شبکه (LAN) به شما این امکان را می دهد تا دستگاه های خود را که از پورت RJ-45 پشتیبانی می کند را با هم به یک شبکه متصل کنید. همچنین یک مجموعه کامل از ویژگی های امنیتی از جمله کدگذاری های بی سیم WPA, WPA2, WEP را برای حفاظت کامل از شبکه خود دارید. این روتر می تواند علاوه بر حالت کاری Wireless Router در حالت کاری زیر نیز کار کند :

  • Universal Repeater (گسترش شبکه های بی سیم اطراف)
  • WDS Bridge Mode (ارتباط دو شبکه بی سیم با یکدیگر)
  • WISP (اتصال بی سیم برای سرویس دهنگان اینترنت)
  • AP (قابلیت کار به صورت اکسس پوینت)

همچنین می توان از قابلیت های حرفه ای این دستگاه به مواردی مانند : Port Range forwarding ، DMZ Host، DDNS ، UPnP، URL Filter، MAC Address Filter، MAC Clone،  DHCP Serverو Banddata-xwidt Control و Remote Web Management اشاره کرد. این دستگاه از VPN Pass-Through به صورت PPTP  و L2TP  نیز پشتیبانی می کند.

با توجه به این که N150  یک روتر بی سیم می باشد، می توان انتظار داشت که قابلیت Static Routing و جدول Routing Table نیز جز وظایف اصلی این دستگاه باشد، جایی که کاربر می تواند با مسیردهی به صورت دستی، وارد یک شبکه دیگر به جز شبکه اصلی خود دستگاه شود. راه اندازی این دستگاه بسیار ساده بوده و می توان ظرف 30 ثانیه تنظیمات اصلی را انجام داد و اینترنت را در اختیار سایر کاربران قرارداد، تنها کافیست تا ویزارد دستگاه را اجرا کرده و دستورات بروی صفحه را دنبال کنید. فیلتر کردن کاربران بر اساس IP و Mac-Address و فیلترکردن صفحات وب، همچنین اختصاص پهنای باند به هرکدام از کاربران از جمله مزایای N150 می باشد.

,روتر بیسیم خانگی Tenda N150, روتر بیسیم Tenda N150, روتر Tenda N150

سخن پایانی:

روترN150  یک دستگاه کوچک با راه اندازی آسان برای همه و عملکرد پایدار بوده که در عین حال مقرون به صرفه نیز می باشد که می تواند جایگزین شبکه بی سیم فعلی شما شده و علاوه بر کنترل پهنای باند دارای مودهای کاری گوناگون بوده و می تواند به عنوان Repeater هم استفاده شود. همچنین با دارا بودن قابلیت WISP می توان اتصال بی سیم برای دریافت اینترنت از ISP ها نیز برقرار کرد. روتر تندا N150 هم اکنون با گارانتی 3 ساله شرکت آونگ نماینده ی 

 

.

منبع : shabakeh-mag.com

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :