کار با همکاران بر روی یک فایل به طور همزمان و بلادرنگ در Word 2016
هنگامی که در Word 2016 فایلی را از طریق OneDrive به اشتراک می‌گذارید، افرادی که دسترسی ویرایش را برای آن‌ها تعریف کرده‌اید می‌توانند به سادگ

آکاایران: کار با همکاران بر روی یک فایل به طور همزمان و بلادرنگ در Word 2016

آکاایران: کار با همکاران بر روی یک فایل به طور همزمان و بلادرنگ در Word 2016

هنگامی که در Word 2016 فایلی را از طریق OneDrive به اشتراک می‌گذارید، افرادی که دسترسی ویرایش را برای آن‌ها تعریف کرده‌اید می‌توانند به سادگی فایل را در نسخه‌ی دسکتاپ آفیس 2016 و یا آفیس آنلاین باز کنند و در ویرایش فایل به صورت درلحظه با شما همکاری کنند.

ترفند مرتبط:

  • نحوه‌ی به‌اشتراک‌گذاری فایل‌ها در آفیس 2016

اگر شما فردی هستید که فایل را ایجاد کرده و به اشتراک گذاشته‌اید، یک پیغام اطلاع‌رسانی مبنی بر این که دیگر افراد در حال ویرایش فایل هستند دریافت خواهید کرد. همچنین از شما سوال می‌شود که آیا مایل هستید تغییرات به طور خودکار به اشتراک گذاشته شود یا خیر. در صورت تمایل کافی است پاسخ مثبت خود را با کلیک بر روی دکمه‌ی Yes بدهید.

,هنگامی,که,در

نکته‌ی فوق‌العاده‌ای که وجود دارد این است که شما می‌توانید به طور بلادرنگ (در زمان واقعی و به صورت زنده) با دیگر افرادی که از نسخه‌ی دسکتاپی یا تحت وب آفیس استفاده می‌کنند بر روی فایل به طور مشترک کار کنید.

,هنگامی,که,در

البته بایستی بدانید در زمان همکاری بلادرنگ، شما می‌توانید تنها در محدوده‌ی متنی که فرد دیگری در حال کار بر روی آن نیست، اصلاحات خود را انجام دهید. به عنوان مثال اگر شما بر روی کار در یک پاراگراف هستید، می‌توانید این پاراگراف را ویرایش کنید. اما امکان ویرایش پاراگرافی که فرد دیگری در حال کار بر روی آن است را تا تمام شدن کار او ندارید. به محض این که فرد به پاراگراف دیگری برود، امکان ویرایش پاراگراف قبلی برای شما مهیا خواهد شد.

همچنین (ترفندستان) اگر نیاز به ارتباط با همکار خود را دارید می‌توانید بر روی دکمه‌ی Share کلیک کنید. با این کار لیست کلیه افرادی که هم‌اکنون در حال کار بر روی این فایل هستند را مشاهده خواهید کرد. حال می‌توانید با انتخاب هر فرد از طریق چت متنی، صوتی، ویدیویی و یا ارسال ایمیل با وی ارتباط برقرار کنید.

,هنگامی,که,در

لازم به ذکر است برای چت با همکاران نیاز است که اپلیکیشن Skype را نصب کرده باشید.

ویدیو از Kasra دانلود ویدیو

منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :