آکاایران: سرورهای بازی Division 2 همانند بازی Apex Legends برای کاربران ایرانی مسدود شد. این مشکل در کنار مشکلات همیشگی سرعت پایین اینترنت و پینگ بالا به دغدغه اصلی گیمرهای ایرانی تبدیل شده است.

گیمرهای ایرانی چند سالی است با چالش های متعددی چون سرعت پایین اینترنت و پینگ بالا مواجه هستند، اما علاوه بر این مشکلات، مسدودسازی سرورها نیز مدتی است به بلای جان گیمرهای ایرانی تبدیل شده است؛ برای مثال اخیرا آی پی کاربران ایرانی برای ورود به سرورهای بازی تحت شبکه Apex Legends را مسدود کرده بودند و هم اکنون نیز خبرهایی مبنی بر مسدودسازی سرورهای بازی Division 2 برای کاربران ایرانی به گوش می رسد. از این رو گیمرهای ایرانی باید به ناچار آی پی خود را تغییر دهند که چنین موضوعی مشکل افزایش پینگ را به همراه دارد.

همچنین بخوانید:

الکترونیک آرتز آی پی کاربران ایرانی را مسدود کرد

مسدودسازی سرورهای بازی Division 2

کاربران ایرانی در زمان انتشار نسخه آزمایشی بازی Division 2 با مشکل اتصال به سرور روبه رو شدند که با تغییر آدرس های DNS مشکل آن ها برطرف شد، اما کاربران انتظار داشتند با عرضه نسخه کامل این بازی تمامی مشکلات مربوط به اتصال حل شود، اما این بار آی پی کاربران ایرانی به صورت کامل مسدود شد و رویای گیمرهای ایرانی را نابود کرد. بسیاری از کاربران مشکلات خود را از طریق ایمیل به شرکت یوبیسافت ارسال کردند که این شرکت در پاسخ عنوان کرد به دلیل قوانین جدیدی که رگولاتوری تعیین کرده است، نمی توانیم این بازی را در دسترس کاربران ایرانی قرار دهیم.

آکاایران: سرورهای بازی Division 2 برای کاربران ایرانی مسدود شد

گفتنی است بازی های محبوبی چون Apex Legends و Division 2 نخستین بازی هایی نیستند که بر روی کاربران ایرانی مسدود شده اند؛ چراکه در گذشته نیز با مسدودسازی سرورهای بازی های راکت لیگ و حالت آنلاین Red Dead Redemption 2 و MGS V: The Phantom Pain مواجه بوده ایم. آنچه مشخص است پای مسائل تحریم به خدمات تحت شبکه و بازی های آنلاین نیز کشیده شده است. البته کاربرانی که نسخه دیجیتالی بازی Division 2 را برای کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 خریداری کرده بودند، قادرند به پشتیبانی آنلاین این دو شرکت مراجعه کرده و پول پرداختی بازی را به صورت پول مجازی در حساب کاربری خود شارژ کنند، اما کاربران PC فقط می توانند با استفاده از سرویس های تغییر آی پی از این بازی لذت ببرند.

تهیه شده درگجت نیوز
.

منبع : gadgetnews.ir

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :