آکاایران: پلتفرم گیمینگ گوگل استادیا (Google Stadia) رسما معرفی شد. به لطف این سرویس استریم بازی شما می توانید با هر دستگاهی که دارید٬ از طریق فضای ابری به اجرای بازی ها بپردازید.

گوگل سرانجام از سرویس استریم بازی های ویدیویی خود به نام Stadia پرده برداشت که ارائه کننده ی بازی های قاب اجرا از طریق شبکه های ابری است. گوگل استادیا که امسال آغاز به کار می کند٬ به شما اجازه می دهد با کمترین سازگاری سخت افزاری٬ از طریق تمام دیوایس هایتان به اجرای بازی بپردازید. این پلتفرم گیمینگ می تواند دنیای بازی ها را وارد مرحله ی تازه ای کند.

هدف پلتفرم گوگل استادیا گرد هم آوردن اجرا٬ تماشا و توسعه ی بازی ها در یک پلتفرم واحد بوده است. به طور مثال٬ شما می توانید بازی Assassin’s Creed Odyssey را در سایت یوتیوب تماشا کنید و در عرض 5 ثانیه٬ اگر می خواهید این بازی را اجرا کنید. مواردی نظیر به روزرسانی ها و پچ های بازی ها و همچنین ملزومات سخت افزاری در این پلتفرم موضوع موثر و مهمی نخواهند بود؛ زیرا بازی به جای سیستم شما٬ روی سرورهای گوگل اجرا می شود.

فیل پریسون٬ یکی از مدیران نوین شرکت گوگل وعده داده است که این فناوری در دسکتاپ ها٬ لپ تاپ ها٬ تلویزیون ها٬ تبلت ها و گوشی های هوشمند قابل دسترسی خواهد بود. در دمویی که در مراسم معرفی به اجرا درآمد٬ ما شاهد اجرای این پلتفرم بازی در یک کروم بوک٬ گوشی هوشمند٬ تبلت و یک تلویزیون از طریق دستگاه Chromecast Ultra HDMI بودیم. در مراسم معرفی٬ این سرویس بازی ها را با وضوح 4K و نرخ 60 فریم بر ثانیه ای و پشتیبانی از سیستم صوتی فراگیر و فناوری HDR اجرا می کرد. گوگل قصد دارد در آینده بازی ها را با وضوح بیشتر 8K و نرخ رفرش 120 فریم بر ثانیه ای نیز در این سرویس به اجرا درآورد. هریسون همچنین وعده داده که این پلتفرم اجرای کراس پلتفرمی را ارائه کند.

آکاایران: پلتفرم گیمینگ گوگل استادیا (Google Stadia) معرفی شد

Stadia Controller

علاوه بر این که می توانید با دسته های بازی فعلی خود نیز از طریق لپ تاپ و کامپیوترتان با گوگل استادیا بازی کنید٬ خود گوگل نیز یک دسته بازی نوین به نام Stadia Controller را معرفی کرده است. این دسته که به دیوایس شما متصل می شود٬ به یک دکمه ی اختصاصی برای دستیابی به دستیار مجازی گوگل (Google Assistant) نیز مجهز است.

گوگل همچنین برای توسعه ی این پلتفرم بازی خبر از همکاری با دو توسعه دهنده ی نامدار Unreal و Unity و دیگر توسعه دهندگان کم آوازه تری نظیر Havok داده است. خود گوگل استودیوی بازیسازی خود به نام “Stadia Games and Entertainment” را نیز احداث کرده است که برای رقابت با Ubisoft و Ea Studio و تولید عناوین انحصاری آغاز به کار می کند.

منبع :gamespot
.

منبع : gadgetnews.ir

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :