لپ تاپ مدیا: روت و روت و جیل برک چیست؟ روت,جیلبرک,مقالات کامپیوتر


روت کردن در اندروید

شاید تا به حال در موبایل فروشی ها یا مراکز تعمیرات موبایل این اصطلاح به گوش شما خورده باشد.قبل از هر چیز باید به شما بگوییم این کار ممکن از به دستگاه شما آسیب برساند ویا حتی این عمل باعث باطل شدن گارانتی دستگاه اندرویدی شما خواهد شد ولی قطعا بدونید این کار سودهایی هم برای شما به همراه دارد.

شاید تا به حال به این اخطار برخورده باشید که مضمون آن اشاره به این دارد که دستگاه شما باید روت باشد یا حتی در مواردی متوجه آن شده‌اید که شرکت سازنده ی گجت شما آپدیت جدید سیستم عامل را برای دستگاه شما منتشر نکرده و شاید به این عادت کرده اید که به دلیل تحریم گوگل ما نمی‌توانیم از مارکت آن استفاده کنیم.باید بگوییم همگی این موارد تنها با روت کردن کاملا حل میشوند.

روت و جیل برک چیست؟ روت,جیلبرک,مقالات کامپیوتر


البته روت کردن راه برگشتی هم دارد که به آن آنروت میگویند و این کاملا خیال شما را از آسیب دیدن دستگاهتان راحت میکند.اگر برنامه‌نویس اندرویدی هستید که دستگاه اندرویدی بدون روت برای شما افت محسوب میشود. چون دستگاه روت شده ی اندروید احساس آزادی در سیستم عامل را به شما هدیه میدهد.اما چرا ما این حرف را میزنیم؟ شاید در رابط کاربری قسمت هایی اضافه احساس میکنید که شما را اذیت میکند و یا باعث کندی دستگاه شما میشود، به راحتی میتوانید آن را از سیستم عامل حذف کنید و رابط کاربری خودتان را بسازید.با روت کردن میتوان برنامه هایی را در دستگاه خود نصب کنید که راندمان پردازنده ی شما را بالا ببرد و اگر مثلا گجت شما ویدیو های فول اچ دی را پخش نمیکند این کار را با پردازش بالا تر انجام دهد که البته اگر این کار را به صورت مداوم انجام دهید ممکن است گجت شما آسیب ببیند اما ارزش امتحان کردن را دارد.اما یکی ازامکانات بسیار عالی روت کردن توان نصب کردن رام های جدید شرکت های مختلف است.مثلا اگر گوشی شما گلکسی اس ۲ باشد میتوانید اندروید ۴٫۲٫۲ شرکت سیانوژن  را با کاستوم های مختلف نصب کنید و از همگی امکانات آن بهره ببرید.البته این کار همانطور که گفتیم قانونی است و برای برنامه نویسان اندرویدی لازم است و حتی در مارکت گوگل بسیاری برنامه برای دستگاه های روت شده برای دانلود گذاشته شده است.

روت و جیل برک چیست؟ روت,جیلبرک,مقالات کامپیوتر


ما تمام خوبی های روت را گفتیم ولی این کار مشکلاتی را نیز به همراه دارد که باید مراقب آن باشید. مثلا اگر بعد از روت شروع به نصب رام های سنگین کنید آن هم به طور مداوم امکان سوختن قسمت نرم افزاری گوشی یا تبلت شما میباشد.با روت کردن برخی کانال ها برای هک دستگاه شما آزاد میشود که کار را برای هکر ها بسیار راحت میکند پس حتما از اطلاعات خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید و کاملا مراقب باشید. وقتی دستگاه شما روت است بد افزار های اندروید و ویروس‌ها و تروجان‌ها کاملا گجت شما را تحت شعاع خود دارند و حتما باید یک آنتی ویروس خوب داشته باشید. برای روت کردن گجت خود را به مراکز نا آشنا ندهید و سعی کنید خودتان با استفاده از آموزش‌ها دستگاه خود را روت کنید. این کار بسیار آسان است.پس از روت کردن به دلیل در دسترس بودن بسیاری از امکانات مراقب باشید چیزی را به طور اشتباهی در رام منیجر دستکاری نکنید چون محیط ریکاوری شما هنگام ریست شدن دچار آسیب جدی میشود و ممکن است قسمت نرم افزار گجت بسوزد.

روت و جیل برک چیست؟ روت,جیلبرک,مقالات کامپیوتر


روت و جیل برک چیست؟ روت,جیلبرک,مقالات کامپیوتر


البته روزانه صد ها هزار نفر این ها را دانلود و نصب میکنند و آسیبی نمیبینند و در واقع همانطور که در روت هم گفتیم میزان سود رسانی این کار بسیار بیشتر از ضرر آن است.مخصوصا وقتی میبینید در گوشی آیفونی که هنوز روت و جیل برک چیست؟ روت,جیلبرک,مقالات کامپیوتر


جمع بندی: هر دو عمل توسط بسیاری تست شده اند و ما خودمان در انجام این کار خرابی نداشتیم.در واقع این کار به شما کمک های بسیاری میکند که تا قبل از آن کمبود آن ها احساس میشد.مخصوصا برنامه هایی که در این گوشی ها نصب میشوند بسیار کاربردی هستند و باعث میشوند شما از گجت خود نهایت لذت را ببرید.

گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :