دیجی کالا: با پیشرفت خیره‌کننده تکنولوژی در این سال‌ها، زندگی انسان‌ها در زمان بسیار کوتاه‌تری تغییر خواهد کرد. در طول زمان نه چندان زیادی، تکنولوژی‌هایی که در ادامه برای شما لیست می‌کنیم، به جزئی از زندگی معمول ما تبدیل خواهند شد؛ هرچند شاید از وجود آن‌ها مطلع نباشیم. با هم 10 تکنولوژی دیوانه‌واری که تا سال 2030 رنگ واقعیت به خود می‌گیرند را بررسی می‌کنیم.

1-  نمک‌زدایی صنعتی آب اقیانوس‌ها

نمک‌زدایی و تصفیه در سطح صنعتی و وسیع تا سال 2030 به فرآیندی معمول بدل خواهد شد. با پیشرفت‌های سریع در تولید انرژی خورشیدی، احتمالا قادر خواهیم بود تا از گرمای مازاد حاصل از سلول‌های فوتوولتائیک آب دریا را نمک‌زدایی کنیم. پیش‌بینی شده با توجه به کم‌شدن آب آشامیدنی، این فناوری حتی تا سال 2020 به مقیاس صنعتی فعالیت خود برسد. از آن پس آب آشامیدنی در اختیار همه، حتی کسانی که در حال حاضر آب آشامیدنی نداشته‌اند، قرار خواهد گرفت.

10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


2-  10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


3-  ماهیچه‌های کشت‌شده در آزمایشگاه


تعداد بسیار زیادی از منافع دنیای بیوتکنولوژی در حال ورود به زندگی علنی مردم هستند. یکی از این پروژه‌ها که گوگل مسئولیت اسپانسری آن را بر عهده دارد، اجازه رشد آزمایشگاهی ماهیچه را با استفاده از سلول‌های بنیادی می‌دهد. در حال حاضر دانشمندان توانسته‌اند سلول‌های خارج‌شده از پشت شانه یک گاو را دوباره رشد دهند و گوشت واقعی تولید کنند. با آب نمک‌زدایی شده و تولید چنین گوشت‌هایی بعید است در آینده انسان به قحطی دچار شود.

10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


4-  10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


5- روش‌های ضد افزایش سن


فعلا لوازم آرایشی دست بالا را در پایین نشان‌دادن سن آدمی دارند، اما هنوز نتوانسته‌ایم راهی را پیدا کنیم که از افزایش سن انسان‌ها به شکل واقعی بکاهیم. آینده‌نگران هنوز در مورد روش‌های قطعی جلوگیری از افزایش سن مطمئن نیستند، اما همین حالا دانشمندان به چند روش رسیده‌اند که شاید نوید آینده‌ای بهتر را در این حوزه بدهد. آن‌ها توانسته‌اند با دست‌کاری ژنتیکی یک کرم روده، عمر آن را تا 50 درصد افزایش دهند و همین‌طور درمان‌هایی جهت رشد دوباره تلومرهای کروموزوم های سلولی و یا ذخیره‌سازی دوباره مواد در میتوکندری های سلول پیدا کرده اند. بشر تا 15 سال آینده یک قدم دیگر به آرزوی دیرین خود یعنی جاودانگی نزدیک‌تر می‌شود.

10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


6- مخترع شخصی


پرینترهای سه‌بعدی به شکل بسیار آرامی در حال جای‌گرفتن میان زندگی ما هستند. با این حال آن‌ها فعلا قادرند قسمت‌های یک وسیله بزرگ‌تر را بسازند، اما تا 2030 شاهد پرینترهایی خواهیم بود که در کارخانه‌ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت. آن‌ها در آینده‌ای نه‌چندان دور می‌توانند انواع واکسن‌ها، 10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


7- دستیار مجازی‌های پیشرفته


اگر فیلم Her را تا امروز ندیده‌اید، معطل نکنید و در اولین فرصت معجزه تکنولوژی را در این فیلم ببینید. این فیلم آینده هوش مصنوعی دنیا را به شکل دیوانه‌کننده ای نشان می‌دهد. ما شاید امروز نرم‌افزارهایی چون کرتانای مایکروسافت یا سیری اپل را داشته باشیم که از عهده چند کار محدود برآیند، اما هوش مصنوعی آینده قادر به درک، احساس و صحبت با شماست و توانایی کمک آن‌ها فراتر از تصور کوتاه ماست!

10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


8- مهندسی محیط طبیعی


با تغییرات شدید آب و هوایی (چون کم شدن میزان یخ در قطب‌ها، افزایش دمای زمین و...) که زمین در این مدت دچار آن بوده، راهی غیر از مهندسی محیط طبیعی وجود ندارد. پس در سال 2030 دیدن درختان مصنوعی، طوفان‌های پیشرفته، بارورسازی اقیانوس‌ها، دست‌کاری در میزان خصلت قلیایی اقیانوس‌ها و حتی کنترل آب‌وهوا چیز عجیبی نخواهد بود.

10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


9- کامپیوترهای ناپیدا


گجت‌های ما در این سال‌ها روزبه‌روز کوچک‌تر شده‌اند. فکر می‌کنید تا 15 سال دیگر حجم آن‌ها به چقدر خواهد رسید؟ تصور آن باید سخت باشد. روزی خواهد رسید که بدن ما پر از گجت‌های ریز با هوش بالا خواهد شد و هر یک وظیفه‌ای را بر عهده خواهند داشت.

10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


10- جانوران مجازی!


شاید در حال حاضر در تولید مغز آدمی ناتوان باشیم، اما تا 10 یا 15 سال دیگر ساخت ذهن حیواناتی چون مورچه، زنبور و یا حتی موش کار چندان دشواری نخواهد بود و پس از آن می‌توانیم با انتقال آن‌ها به 10 اتفاق تکنولوژیک دیوانه‌کننده تا سال 2030 تکنولوژی,روبات,اینترنت,مقالات کامپیوتر


گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :