10 نکته فناورانه که هفته گذشته درباره آن نمی دانستید ! 2
داستان بزرگترین متحد پشت پرده سامسونگ در دعوای حقوقی با اپل و شهری که سیلیکون ولی را در فناوری پشت سر گذاشته, همه را 10 نکته فناورانه در 10 نکته فناورانه هفته ا

داستان بزرگترین متحد پشت پرده سامسونگ در دعوای حقوقی با اپل و شهری که سیلیکون ولی را در فناوری پشت سر گذاشته، همه را 10 نکته فناورانه در 10 نکته فناورانه هفته ای که گذشت بخوانید:

داستان بزرگترین متحد پشت پرده سامسونگ در دعوای حقوقی با اپل و شهری که سیلیکون ولی را در فناوری پشت سر گذاشته، همه را 10 نکته فناورانه در 10 نکته فناورانه هفته ای که گذشت بخوانید:

1- آیا می دانستید درصد جاسوسی های الکترونیک بوسیله حکومتها انجام می شود.دراین هفته خبر آسیب پذیر شدن سیستم پرداخت در ورایزون و حمله به سیستم های مالی کمپانی در کنار شیوع حملات DDOS به بخش خرده فروشی در صدر اخبار هکری قرار گرفت. گزارش منتشر شده مبنی بر جاسوسی الکترونیک و جاسوسی روی مکالمات ورایزون و سایر شرکتهای مخابراتی نشان داد درصد از این نوع رخدادها را حکومتها مدیریت می کنند.


2-  آیا می دانستید گوگل علیه اپل در پشت پرده قبول کرده تا خسارات سامسونگ را در دادگاه بپردازد؟ در جنگ ترمو هسته ای با اندروید(اصطلاحی که استیو جابز بکار برد) گوگل پشت سر سامسونگ قرار گرفته و امضای قرارداد بین گوگل و سامسونگ علیه اپل برای گوشی های گلکسی نشان داد که داستان فراتر از یک دعوای شرکت کره ای با اپل است.


3-  آیا می دانستید تحت قوانین جدید بزرگان "سیلیکون ولی" ممکن است از ورود به روسیه منع شوند. طبق این قوانین کمپانی های آی تی باید اطلاعات را داخل روسیه و در سرورهای فیزیکی داخل این کشور ذخیره کنند تا هر زمان سازمانهای جاسوسی و امنیتی روسیه بخواهند، به اطلاعات دسترسی داشته باشند. همچنین حکومت می تواند از سرویس دهنده های اینترنتی بخواهد تا سایتهایی که همکاری نمی کنند را مسدود کرده و فیلتر کنند.


4-  آیا می دانستید اپل در 18 ماه گذشته، بیش از 24 کمپانی را خریده است؟ کمپانی های معروف در لیست شامل HopStop, BroadMap, Embark, Locationary, Topsy, Novauris and PrimeSense هستند. اپل بیش از 159 میلیارد دلار پول نقد در بانکها دارد.


5-   آیا می دانستید برزیل اولین کشور دنیاست که منشور حقوقی برای اینترنت را به تصویب رساند؟ برزیل این هفته قوانین خاص اینترنتی برای خود به تصویب رساند و رئیس جمهور حق کاربران اینترنت را به رسمیت شناخته و قرار شد تا اطلاعات کاربران داخل خود کشور ذخیره شود. همه این اتفاقات بعد از افشاگری اسنودن و جاسوسی حکومتی امریکا علیه حکومت برزیل به وقوع پیوسته است.


6-   آیا می دانستید مالیات بستن روی خریدهای آنلاین می تواند تا 10 درصد روی خرید از روی آمازون تاثیر منفی بگذارد. دو ایالت کالیفرنیا و تگزاس بعد از بستن مالیات روی آمازون، با کاهش 10 درصدی خرید از این سایت روبرو شدند.


7-   آیا می دانستید دیترویت روی دست "سیلیکون ولی" کالیفرنیا در بخش تکنولوژی بلند شده است؟ و سال گذشته به یمن وجود صنایع اتومبیل سازی که فناوری را وارد ماشین های خود کرده اند، دیترویت 15 درصد رشد داشته درحالی که سیلیکون در کالیفرنیا فقط 4 درصد رشد را شاهد بوده است؟


8-   آیا می دانستید هیچ کسی دلیل سقوط سهام کمپانی های بزرگی مانند فیس بوک، توئیتر، yelp ، نت فلیکس و ... را نمی داند؟ علی رغم رشد این کمپانی ها در بخش آی تی سقوط دو رقمی سهام این نوع کمپانی ها سوال برانگیز شده و کسی پاسخ سوال را نمی داند.
 

9- آیا می دانستید امریکا با هزینه 2.8 میلیون دلاری و راه اندازی شبکه به صورت mesh در تونس سعی کرده جلوی جاسوسی حکومت تونس علیه شهروندان این کشور را بگیرد؟ هدف این بوده تا جلوی دسترسی حکومت جدید تونس به اطلاعات شهروندان گرفته شود. ظاهرا اوباما به این کار خود در تونس افتخار کرده است.


10-  آیا می دانستید نظر انداختن به یک مجله آنلاین طبق نظر جدید یک قاضی در امریکا، مکن است نقض قوانین کپی رایت نباشد؟ کوئینتین تارانتینو کارگردان فیلم، این هفته به نقل از قاضی دادگاه گفت در کیس حقوقی مطرح شده دیدن مجله الکترونیکی روی کامپیوتر شخصی در حالی که این مجله خریداری نشده باشد ناقض قوانین کپی رایت در امریکا نیست. این رای ممکن است روی قوانین کپی رایت در امریکا در بخش مجله و کتب الکترونیکی تاثیر بگذارد.منبع : khabaronline.ir

گردآوری کامپیوتر و تکنولوژی آکاایران
منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :