بارکد خوان
بارکدخوان,تصاویر بارکد خوان,راهنمای خرید بارکدخوان,خرید دستگاه بارکد خوان,دستگاه بارکد خوان,خرید بارکد خوان,بارکدخوان بی سیم,تصاویر بارکدخوان,انواع بارکد خوان,ن

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد دستگاه بارکدخوان را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: استفاده از بارکد خوان ها در این زمان از همه زمان ها آسان تر شده است ، همانگونه که کارکردشان ساده تر می شود ، تنوع و مدل های آنها به همان ترتیب بیشتر می شود و انتخاب مورد مناسب بدون توجه به نوع و امکانات آن می تواند چالش برانگیز باشد. با ماهمراه شوید تا مطالبی در مورد این دستگاه مطالعه کنید.

بارکدخوان,خرید بارکد خوان,انواع بارکد خوان

بارکد خوان

آکاایران: اسکنر بارکد عمدتا توسط صندوقدار استفاده می شود و اکثرا در فروشگاه های خرده فروشی، مواد غذایی، کافی شاپ و هر جایی که اقلام دارای بارکد به فروش می رود، به کار می رود. امروزه استفاده از بارکدخوان ها به مراتب ساده تر شده و با اتصال آن به کامپیوتر به سرعت آماده کار می شود.از آنجا که راه اندازی آن ها راحت تر شده و میزان تنوع آن ها بیشتر شده، انتخاب اسکنر بارکد مناسب دشوار به نظر می رسد.

راهنمای خرید بارکد خوان یکی از مسائلی است که فروشندگان موظفند به آن بپردازند چرا که آشنایی خریداران با انواع بارکد خوان و کاربرد آن امری حائذ اهمیت بوده و عدم توجه به نیاز و نوع فعالیت کاربران و می تواند چالش بر انگیز باشد . کاربران نیز با در نظر گرفتن نوع فعالیت و هزینه ی قابل پرداخت می توانند خرید خود را کاملا آگاهانه انجام دهند .

نحوه کار بارکد خوان:

اسکنر بارکد داده های کد گذاری شده را  می خواند، آنها را رمزگشایی می کند وخروجی آن معمولا در قالب متن بوده که شامل اطلاعات محصول است. معمول ترین روش انتقال داده استفاده ازUSB است. اولین قدم جهت انتخاب بارکد خوان مناسب دانستن این است  که اسکنر چه نوع بارکدهایی را می خواند. در کل دو نوع بارکد وجود دارد:

بارکد یک بعدی: بارکدهای با خط های سیاه و فاصله های سفید بین آن ها

بارکد دو بعدی: از مجموعه ای از مربع های کوچک جهت کد کردن داده استفاده می کند

در نظر گرفتن فعالیت کاری از مهم ترین نکات قبل از خرید بارکد خوان می باشد بنابر این باید در نظر بگیریم که :

  • بارکد خوان را در چه محیطی میخواهیم استفاده کنیم .
  • چه نوع بارکدی توسط بارکد اسکنر قرار است خوانده شود .
  • آیا این دستگاه قابلیت اتصال با کامپیوتر را دارا می باشد یا خیر .
  • هزینه ی قابل پرداخت چقدر می باشد .

از آنجا که بارکد ریدر انواع مختلفی دارد دانستن این موارد شما را در انتخاب بهتر یاری می نماید .

 در این قسمت شما را با انواع بارکد خوان و کاربردهای آن آشنا می کنیم :

بارکد خوان معمولی : برای اسکن های معمولی دو نوع بارکد خوان لیزری و تصویر ساز خطی وجود دارد .

بارکدخوان لیزری : این نوع بارکد خوان از معروف ترین نوع اسکنر ها می باشد که از یک دیود قرمز لیزر جهت خواندن فاصله های سیاه و سفید موجود در بارکد ها تشکیل شده است در حال حاضر این بارکد خوان ها مقروم به صرفه ترین نوع در گروه بارکد خوان می باشد همچنین باید در نظر داشته باشید اگر بارکد هایی که قرار است خوانده شود بزرگتر از حد معمول است به بازه ی لیزر بارکد خوان توجه داشته باشید تا از طول بارکد ها کوچکتر نباشد .

تصویر ساز خطی : این نوع بارکد اسکنر تنها قادر به خواندن بارکد های معمولی می باشند و نحوه ی عملکرد به این صورت است که از بارکد مورد نظر عکس گرفته و پس از آنالیز آن کد مورد نظر را استخراج می کند . قابل به ذکر است بارکد خوان تصویر ساز در خواندن بارکد های کم رنگ توانایی بالاتری نسبت به بارکد اسکنر لیزری دارند . بنابر این انتخاب این دو نوع بارکد خوان بر حسب نوع نیاز کاربر صورت می پذیرد .

بارکد خوان پیشرفته : این نوع بارکد خوان جهت خواندن بارکد های پیچیده تر به کار می رود .

بارکدخوان تصویر ساز دوبعدی : این نوع بارکد اسکنر همانطور که گفته شد از بارکد مورد نظر عکس گرفته و سپس تصاویر را آنالیز می کند و قادر به خواندن بارکد های دو بعدی نیز می باشند از مزیت های این نوع بارکد خوان این می باشد که نحوه ی قرار دادن بارکد جهت  اهمیتی ندارد ولی دربارکد اسکنر لیزری و خطی بارکد باید به صورت افقی قرار گیرد .

 این نوع بارکدخوان جهت خواندن سریع بارکدهایی که در شرایط مختلف قرار دارند و جهت مشخصی ندارند مورد استفاده قرار میگیرند .

انواع بارکد خوان بر حسب نوع کاربری در سه گروه بارکد خوان دستی ، بارکد خوان رومیزی و بارکد خوان موبایلی تولید گردیده است .

بارکد خوان دستی :

عنوان معمولی ترین نوع بارکد خوان را می توان به بارکد خوان دستی اختصاص داد نحوه ی عملکرد این دستگاه به گونه ای است که که با قرار دادن بارکد خوان رو به روی بارکد مورد نظر و فشردن دکمه ی مربوطه بارکد خوانده می شود قابل به ذکر است که برخی از این دستگاه ها دارای پایه نگه دارنده می باشند و دیگر نیازی به در دست گرفتن دستگاه جهت خواندن بارکد نمی باشد . این دستگاه در مدل های بدون سیم نیز موجود می باشد که در محیطهایی که به آزادی عمل بیشتری نیاز دارند مورد استفاده قرار میگیرند بنابر این بر حسب نیاز کاربران مشخص میگردد که دستگاه مورد نظر پایه دار یا بدون پایه ، بی سیم و یا با سیم باشد . این نوع بارکدخوان ها معمول ترین نوع بین بارکدخوان ها می باشد ، در این نوع مدل کافیست فقط بارکدخوان را جلوی بارکد مورد نظر گرفته و دکمه آن را فشار دهید ، بعضی از مدل ها در این نوع بهمراه یک پایه نگهدارند عرضه می شوند که بوسیله آن می توان بدون گرفتن دستگاه در دست عملیات خواندن بارکد را انجام داد . 

بارکد خوان رومیزی :

این نوع بارکد خوان مخصوص قرار گرفتن بر روی میز می باشد و بدون دخالت دست امکان خواندن بارکد را دارند کیفیت این نوع دستگاه بسیار بالا بوده و برای خواندن بارکد نیازی به فشردن کلید و یا قرار دادن دقیق بارکد به صورت متمرکز بر روی بارکد اسکنر نمی باشد چرا که از دید وسیع تری نسبت به سایر دستگاه ها بر خوردار هستند این نوع دستگاه در محیط هایی که به صورت سریع و مداوم نیاز به خواندن بارکد دارند مورد استفاده قرار میگیرد . این نوع مدل ها بر روی میز یا مکان صاف محل کار قرار می گیرند و نیازی به استفاده آنها با دست نیست ، برای خوانده شدن بارکد توسط اینگونه بارکد خوان ها نیازی نیست که دکمه ای فشرده شود و یا بارکد خوان دقیقا بر روی بارکد متمرکز شود ، زیرا اینگونه بارکدخوان ها دید وسیعی را ارائه می دهند . 

بارکد خوان موبایلی :

این نوع بارکد خوان به صورت مجزا بارکد را می خواند و سپس داده ها را از طریق اینترنت به محل مورد نظر انتقال می دهد در عملکرد این دستگاه نیازی به اتصال به کامپیوتر نمی باشد .در اینگونه بارکد خوان ها دیگر نیاز نیست که بارکدخوان مستقیم به کامپیوتر متصل شود ، بلکه به صورت مجزا می توان بارکدها را خوانده و در حافظه خود ذخیره نماید و داده ها را از طریق وایرلس ( وای فای) و یا از طریق اینترنت به مقصد مورد نظر انتقال دهند . 

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :