تغییر رنگ صفحه ی اولیه ی مرورگر Edge
هنگام اجرای مرورگر وب Microsoft Edge، برای چند لحظه یک صفحه‌ی آبی‌رنگ با نشان این مرورگر ظاهر می‌شود. با استفاده از این ترفند، شما می‌توانید

آکاایران: تغییر رنگ صفحه ی اولیه ی مرورگر Edge

آکاایران: تغییر رنگ صفحه ی اولیه ی مرورگر Edge

,هنگام,اجرای,مرورگر

هنگام اجرای مرورگر وب Microsoft Edge، برای چند لحظه یک صفحه‌ی آبی‌رنگ با نشان این مرورگر ظاهر می‌شود. با استفاده از این ترفند، شما می‌توانید رنگ پشت‌زمینه‌ی این صفحه که اصطلاحاً Splash نام دارد را با استفاده از رجیستری ویندوز تغییر دهید. در این ترفند به نحوه‌ی انجام این کار می‌پردازیم.

برای این کار ابتدا در منوی Start ویندوز عبارت regedit را تایپ کرده و Enter بزنید.
 

,هنگام,اجرای,مرورگر


سپس (ترفندستان) به مسیر زیر بروید:

HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREClassesLocal SettingsSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionAppModelSystemAppDataMicrosoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbweSplashScreenMicrosoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe!MicrosoftEdge

در محدوده‌ی سمت راست پنجره، بر روی BackgroundColor دوبارکلیک کنید.

,هنگام,اجرای,مرورگر

خواهید دید که مقدار #0078D7 در قسمت Value data به چشم می‌خورد. این عبارت در واقع کد HEX رنگ آبی است. شما کافی است کد HEX رنگ دلخواه خود را جای‌گزین کد موجود کنید. برای دریافت کد HEX رنگ مورد نظر خود می‌توانید به http://www.w3schools.com/colors/colors_picker.asp مراجعه نمایید.

,هنگام,اجرای,مرورگر

به عنوان مثال در صورتی که از کد #aabbcc برای رنگ خاکستری استفاده کنیم، ظاهر صفحه‌ی اولیه‌ی مرورگر Edge به صورت زیر درخواهد آمد:
 

,هنگام,اجرای,مرورگر


در ادامه می‌توانید ویدیوی این ترفند را تماشا کنید.

ویدیو از Kasra
.

منبع : tarfandestan.com

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :