حکم دادگاه آمریکایی برای بازکردن قفل گوشی آیفون با اثرانگشت
حکم دادگاه آمریکایی برای بازکردن قفل گوشی آیفون با اثرانگشت - ایتنا- اگر قفل آیفون تا چهل و هشت ساعت باز نشود ت-دادگاه-آمریکایی-بازکردن-گوشی-آیفون-اثرانگشت

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- اگر قفل آیفون تا چهل و هشت ساعت باز نشود تنها با استفاده از اسکنر اثر انگشت باز خواهد شد.

آکاایران: حکم دادگاه آمریکایی برای بازکردن قفل گوشی آیفون با اثرانگشت

یک زن ساکن جنوب کالیفرنیا چندی قبل مجبور شده تا اثر انگشت خود را در اختیار دادگاه قرار دهد تا از آن برای بازکردن قفل گوشی آیفون استفاده شود.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، صدور این حکم نشانه دیگری از تشدید درگیری میان طرفداران حفظ امنیت با طرفداران حفظ حریم شخصی است. بر طبق این حکم که ممکن است در آینده به یک رویه قضایی تبدیل شود، استفاده از شیوه های مختلف رمزگذاری برای خصوصی نگهداشتن اطلاعات ذخیره شده در گوشی بی فایده خواهد بود، زیرا در صورت تشخیص دادگاه افراد دیگر نمی توانند به چنین شیوه هایی دسترسی اشخاص ثالث به گوشی های همراهشان را مسدود کنند.

این زن که Paytsar Bkhchadzhyan نام دارد در تاریخ ۲۵ فوریه بر مبنای حکم دادگاه مجبور به بازکردن قفل گوشی آیفونش شده و این حکم در تاریخ ۱۵ مارس اقامه و اجرا شده است.علت طرح چنین درخواستی از سوی دادگاه مشخص نیست، اما ظاهرا این زن با یک مرد عضو یک گروه تبهکاری درارتباط بوده است.

آیفون به کاربران خود امکان می دهد تا گوشی را در صورت عدم استفاده قفل کنند و اگر این قفل تا ۴۸ ساعت باز نشود تنها با استفاده از اسکنر اثر انگشت قابل بازشدن خواهد بود. سیستم Touch ID آیفون از سال ۲۰۱۳ عرضه شده است.منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :