چالش کیک و درآمد 200 هزار دلاری برخی هکرها!
چالش کیک و درآمد 200 هزار دلاری برخی هکرها! - ایتنا - اگر نتوانستیم وارد سیستم رایانه ای کمپانی-چالش-درآمد-هزار-دلاری-هکرها

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- اگر نتوانستیم وارد سیستم رایانه ای کمپانی شما شویم، برای همه شما کیک می خریم!

آکاایران: چالش کیک و درآمد 200 هزار دلاری برخی هکرها!

به گزارش خبرآنلاین، یوبرت آبما و مایکل پرینس هلندی قبل از اینکه معروف شوند، سیستم کالج خود را هک کردند اما از آنجایی که کسی آن ها را باور نداشت مجبور شدند به اسم دانشگاه گزارش کشف باگ و خطای نرم افزاری را گزارش کنند تا موردتوجه واقع شوند.

آن دو که ۱۹ و ۲۰ ساله بودند توانستند با «باگ گیری» از سیستم کالج درامد خوبی کسب کنند و به اصرار والدین کمپانی «هکر وان» را تأسیس کردند.

بعداً به سان فرانسیسکو نقل مکان کرده و به صورت رسمی شروع به کار حرفه ای کشف باگ و کسب درآمد کردند.

آن ها چالش کیک را درست کردند تا اگر نتوانستند نحوه ورود به سیستم را کشف کنند به کل کارمندان شرکت مذکور کیک هدیه دهند.

با این چالش شیرین کارشان گرفت و بانک ها، بیزینس های بزرگ و حتی نهادهای حکومتی از دانش آن ها استفاده کرده و باعث شدند تا در جوانی هفته ای دست کم ۱۰ هزار دلار کسب درآمد کنند.

استارت اپ «هکر وان» اینک اررشی معادل ۳۴ میلیون دلار پیداکرده و ۵۰۰ مشتری دارند که ۵۰ هکر خوب وظیفه کشف باگ را دارند.

آن ها هکرهای امن و تأیید شده هستند که مشکلات نرم افزاری را پیش از هکرهای بد پیداکرده و راه ضد نفوذ را توصیه می کنند.

برخی از آنها تا ۲۰۰ هزار دلار و برخی از برترین هکرهای این رسته سالیانه ۵۰۰ هزار دلار درآمد از راه کشف باگ به دست می آورند.

معمولاً بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار برای هر باگ کشف شده پرداخت می شود و کمپانی هایی مانند گوگل برای کشف باگ های بزرگ تا ۲۰ هزار دلار هم پرداخت می کنند.

در تشکیلات هکر وان ۲۶۰۰ هکر تأیید شده هستند که فقط ۱۰۰ هکر برتر بوده و بسیاری از آن ها مهندس نرم افزارند و یا در بخش های امنیت اطلاعات کار می کنند و دانشجوهایی هستند که با کشف باگ نه تنها شهریه دانشگاه را پرداخت می کنند، بلکه زندگی مرفهی هم برای خود مهیا می سازند!منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :