هک این بار تنها با شماره تلفن
هک این بار تنها با شماره تلفن - ایتنا- شماره تلفن شما تنها چیزی است که هکرها نیاز-تنها-شماره-تلفن

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

آکا ایران- شماره تلفن شما تنها چیزی است که هکرها نیاز دارند تا بتوانند پیام های شما را بخوانند، به تماس های شما گوش دهند و شما را ردیابی کنند.

آکاایران: هک این بار تنها با شماره تلفن

هکرها بار دیگر نشان داده اند که مهم نیست افراد چه اقدامات امنیتی را پیش گرفته باشند، زیرا تمام چیزی که یک هکر نیاز دارد تا مکان افراد را ردیابی کند و تماس های تلفنی پیام هایشان را بررسی کند، شماره تلفن آنها است.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا، در گزارش وب سایت بیزینس اینسایدر آمده است نقاط ضعف سیستم اتصال شبکه های تلفن همراه به مجرمان یا دولت اجازه می دهد از راه دور با یک تلفن جاسوسی افراد را بکنند. این هک، برای اولین بار توسط محقق امنیتی آلمانی کارستن نول (Karsten Nohl) در سال ۲۰۱۴ در یک همایش هکری در هامبورگ نشان داده شد و یک سال بعد توسط نول مشخص شد که هنوز هم فعال است.

این هک از سرویس شبکه تبادل به اسم Signalling System No. 7 -SS7 - استفاده می کند که در انگلستان C7 و در آمریکا CCSS7 نامیده می شود و به عنوان واسطه بین شبکه های تلفن همراه عمل می کند.

هنگام برقراری تماس یا فرستادن پیام های متنی در شبکه SS7، جزئیاتی مانند شماره، انتقال پیام، پرداخت صورت حساب و سایر اقدامات، یک شبکه و یا تماس گیرنده را به دیگری وصل می کند.

با هک کردن از طریق سیستم SS7 و با استفاده از شماره تلفن فرد مورد نظر، یک مهاجم می تواند مکان شخص را از طریق تلفن همراه ردیابی کند، پیام های فرستاده شده و دریافت شده را بخواند و تماس های تلفنی را گوش دهد و آنها را ضبط کند.

مهم ترین مسئله ای که برای مصرف کنندگان وجود دارد این است که آنها در برابر چنین هجومی تنها می توانند یک کار انجام دهند و اینکه هنگامی که تلفن همراه آنها مورد حمله قرار می گیرد، آن را خاموش کنند.

هکرها ثابت کرده اند که می توانند به سیستم SS7 نفود کنند، اما همچنین سرویس های امنیتی همچون آژانس امنیت ملی آمریکا نیز در این فکر هستند که از این سیستم استفاده کنند تا کاربران را مورد تجسس قرار دهند.منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :