کروم بوک را هک کنید و صدهزار دلار جایزه بگیرید
کروم بوک را هک کنید و صدهزار دلار جایزه بگیرید - ایتنا - گوگل به کسی که موفق به هک سیستم عامل کروم-کروم-صدهزار-دلار-جایزه-بگیرید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- گوگل به کسی که موفق به هک سیستم عامل کروم بشود صدهزار دلار پاداش خواهد داد.

آکاایران: کروم بوک را هک کنید و صدهزار دلار جایزه بگیرید

«میخواهید میلیونر شوید؟» نه! اشتباه نکنید. این جمله عنوانی برای یک کلاهبرداری استادانه نیست. گوگل به شخصی که بتواند به سیستم عامل کروم نفوذ کند ۱۰۰.۰۰۰ دلار پاداش خواهد داد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از اینکوایرر، لپ تاپ های کروم بوک در حالت ورود میهمان یا Guest از بیشترین میزان امنیت و تدابیر دفاعی برخوردارند. به عنوان مثال کاربر کروم بوک در این حالت تنها می تواند فایل هایی را بارگذاری کند، اما نمی تواند هیچ برنامه ای نصب کند، حتی اگر آن برنامه از فروشگاه گوگل بارگذاری شده باشد.

سال گذشته، گوگل برای کسی که بتواند نسخه اولیه یا میهمان کروم بوک را هک کند پاداشی ۵۰.۰۰۰ دلاری عرضه کرد. تیم امنیتی گوگل بر این باور است که تابه حال حتی یک نفر هم موفق به انجام این کار نبوده و به همین دلیل تصمیم گرفته پاداش را حدود ۷۰.۰۰۰ یورو یعنی تقریبا به ۱۰۰.۰۰ دلار افزایش دهند.

گوگل در یک پست بلاگ اظهار کرد: «از آن جا که با وجود پاداش ۵۰.۰۰۰ دلاری کسی موفق به هک کروم بوک ما نشد، تصمیم گرفتیم که مبلغ این پاداش را بیشتر کنیم.»

,کروم,صدهزار,دلار

در ادامه افزود: «تنها کاری که برای پاداش سخاوتمندانه ما نیاز است هک کردن است.»

شایان ذکر است، گوگل برای حاتم بخشی خود سه قانون مقدماتی قرار داده است:
- فقط گزارش مسائلی که خود گوگل از وجود آنها بی خبر است پذیرفته می شوند.
- باگ های امنیتی احتمالی باید تنها به گوگل مربوط بوده، و فقط به گوگل گزارش شود، بنابراین هرگونه انتشار آنها، خلاف توافق خواهد بود.
- اگر شخصی باگی پیدا کند و پژوهشگران گوگل قادر به پیدا کردن باگ مشابه در کمتر از ۴۸ ساعت نشوند، آن شخص پاداش خود را دریافت خواهد کرد.
 منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :