هکرها چگونه نفت را از تانکرها خالی کرده و تأسیسات نفتی را منفجر می کنند؟
هکرها چگونه نفت را از تانکرها خالی کرده و تأسیسات نفتی را منفجر می کنند؟ - ایتنا- توسعه حسگرهای نرم افزاری تحت شبکه روی سیست-هکرها-چگونه-تانکرها-خالی-تأسیسات-نف

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- توسعه حسگرهای نرم افزاری تحت شبکه روی سیستم های نفتی برای مانیتور و مدیریت، جدیدترین علاقه مندی هکرها برای سرقت نفت از تانکر و مخازن متصل به اینترنت شده است.

آکاایران: هکرها چگونه نفت را از تانکرها خالی کرده و تأسیسات نفتی را منفجر می کنند؟

الکساندر پولیاکوف کارشناس امنیت از کمپانی ERPScan می گوید صاحبان صنایع نفت و گاز باید درباره تهدیدات هکری علیه زیرساخت های این صنعت باهدف سرقت، به گوش باشند.

به گزارش آکا ایران به نقل از خبرآنلاین، وی که در کنفرانس امنیتی RSA در سان فرانسیسکو سخن می گفت افزود نفت و گاز صنعتی بحران زاست و فرآیندهای متفاوت تولید و توزیع آن، از چاه های نفتی تا پمپ بنزین ها؛ آن را پیچیده تر می کند.

حسگرهای تعریف شده برای تقلیل فشار، مانیتورینگ سطح سوخت، مدیریت بر لوله های نفتی و گازی، دستگاه های کنترل کیفیت و دمای سطوح مختلف در سراسر این صنعت نقاط بحران خیز است.

پولیاکوف دموی حمله به تانکر خالی نفتی را با موفقیت نشان داد، بدون اینکه نرم افزار موردنظر(SAP) بتواند جلوی آن را بگیرد!

وی همچنین نشان داد که می توان نفت سرقت شده را دوباره به تانکر بازگرداند، بدون اینکه سیستم متوجه شود.

به گفته این کارشناس، داعش به شدت علاقه مند است تا نفت عراق را با این روش خالی کند.

وی همچنین جزئیات حمله به سیستم روشن کننده BMS (برای جداسازی نفت از گاز) را نشان داد که به راحتی هک شده و با ایجاد اختلال در آن می توان انفجار عظیمی را ایجاد کرد.

مطابق آمار سیمانتک در سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۳ درصد از کمپانی های نفتی در جهان مورد حملات هکری قرار گرفتند.

حمله به سیستم تأمین انرژی اوکراین در دسامبر ۲۰۱۵ و حمله به تأسیسات نفتی آرامکوی عربستان در سال ۲۰۱۲ نمونه های بزرگی از این نوع حملات هکری محسوب می شود که ممکن است با پیچیده تر شدن آن ها، فجایع ناگواری را به بار بیاورند.

 
,هکرها,چگونه,تانکرها


منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :