کشف حفره امنیتی در حسگر اثر انگشت گوشی هوشمند LG V10
کشف حفره امنیتی در حسگر اثر انگشت گوشی هوشمند LG V10 - ایتنا- گوشی هوشمند زیبا و خوش قد و بالای V10 ال ج-حفره-امنیتی-حسگر-انگشت-گوشی-هوشمند

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- گوشی هوشمند زیبا و خوش قد و بالای V10 ال جی به تازگی وارد کارزار گوشی های همراه شده است.

آکاایران: کشف حفره امنیتی در حسگر اثر انگشت گوشی هوشمند LG V10

این روزها حسگر اثر انگشت در بیشتر گوشی های تراز اول مشاهده می شود؛ از طرف دیگر شاهد هستیم که این راه تشخیص هویت نیز در گوشی های مختلف دور زده می شود، همان گونه که در بالا اشاره شد ال جی V10 نیز از حسگر اثر انگشت برای تشخیص هویت کاربر استفاده می کند اما این شیوه چندان کارآمد نبوده و حفره امنیتی دارد که بوسیله آن کاربران غیر مجاز قادر هستند اثر انگشت خود را به لیست اسکن اثر انگشت های ثبت شده در سیستم اضافه کنند و به راحتی با اثر انگشت خود به گوشی وارد شوند.

در بیشتر گوشی های هوشمند تراز اولی که در بازار موجود است برای اضافه کردن اثر انگشت باید حتما گذرواژه کاربر وارد شود. به این ترتیب هویت مالک گوشی مشخص می شود. اینجاست که از قرار معلوم کاربران می تواند این مرحله را در ال .جی V10 دور بزنند و با هویت جعلی وارد گوشی شوند البته برای انجام این کار باید اطلاعاتی برای آنلاک کردن گوشی داشته باشید.

پس از مطالعه مطالب بالا ممکن است این فرآیند به ذهن شما ساده به نظر برسد اما بد نیست بدانید دور زدن قفل ال.جی V10 آنچنان هم ساده نیست و گوشی V10 قربانی باید حتما از لانچر استفاده کند، این لانچر نیز باید شُرت کات اضافه کردن اثر انگشت را داشته باشد. به این ترتیب همان گونه که اشاره شد احتمال میسر شدن این شرایط برای دور زدن قفل اثر انگشت V10 آنقدر هم محتمل به نظر نمی رسد.

در همین بین ال.جی نیز گوشی عزیزدردانه خود را به حال خود رها نکرده و وعده داده تا وصله امنیتی را برای جلوگیری از وقوع این مشکل منتشر می کند اما تا زمان انتشار این وصله امنیتی پیشنهاد می کنیم از هر چهار انگشت خود اسکن تهیه کرده و به نوعی لیست اثر انگشت ها را پر کنید تا کاربر دیگری نتواند اثر انگشت خود را به این لیست اضافه کند.منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :