خطر در کمین دارندگان گوشی های سری گلکسی سامسونگ
خطر در کمین دارندگان گوشی های سری گلکسی سامسونگ - ایتنا - سامسونگ با آگاهی از این اشکال بزرگ می توا-کمین-دارندگان-گوشی-گلکسی-سامسونگ

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- سامسونگ با آگاهی از این اشکال بزرگ می تواند تا دیر نشده این نقص بزرگ را از دستگاه های خود برطرف کند و طرفداران خود را از این نگرانی نجات دهد.

آکاایران: خطر در کمین دارندگان گوشی های سری گلکسی سامسونگ

بسیاری از ما هنگام انجام مکالمات تلفنی توجه زیادی به امنیت شخصی مان نمی کنیم. به راحتی در مورد مسائل زندگی روزمره، موضوعات کاری و بسیاری از موارد مهم دیگر با مخاطبان مختلف به صورت تلفنی صحبت می کنیم. اغلب اطلاعات مهم مانند شماره حساب، رمزهای بانکی و اطلاعاتی که به اصطلاح محرمانه محسوب می شوند را تلفنی بازگو می کنیم.

به گزارش آکا ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، اگر صاحب دستگاه های تلفن همراه هوشمند گلکسی شرکت سامسونگ هستید، امنیت حریم خصوصی تان در خطر است، چرا که صحبت کردن تلفنی در مکانی به ظاهر امن، همراه با تن صدای پایین برای حفظ حریم خصوصی شما کفایت نمی کند.
بنابر اعلام کارشناسان حوزه امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی، طی کنفرانس اخیری که در توکیو انجام گرفت، شنود و رهگیری از طریق مکالمات تلفنی در دستگاه های مشهور و قدرتمند سامسونگ یعنی Galaxy S۶ و Galaxy S۶ Edge و Galaxy Note ۴ امکان پذیر می باشد.

متخصصان، این تلفن های همراه را با هدف انجام ارتباطات رادیویی به یک چیپست مجهز کرده اند. فرد مجرم به کمک این Chipset، برای انجام رهگیری، از روش جاسوسیMan-in-the-middle Attack استفاده می کند.
این شیوه، یک تکنیک قدیمی است که تبهکاران سایبری را قادر به شنود، رهگیری، پایان دادن به مکالمه ی تلفنی و همچنین خواندن غیر مجاز پیغام های کاربر بدون اطلاع وی می سازد. با استفاده از این تکنیک ساده، تبهکاران سایبری می توانند مکالمات تلفنی را ضبط کرده و به این ترتیب عملیات جاسوسی خود را محقق سازند.

تکلیف نگرانی صاحبان گلکسی چیست؟
بر اساس گزارش منتشر شده از شرکت امنیتی پاندا، متخصصان امنیتی هنوز جزییات کاملی از این روش جاسوسی ارائه نکرده اند. اما کارشناسان فنی شرکت سامسونگ با آگاهی از این اشکال بزرگ، می توانند تا دیر نشده این نقص بزرگ را از دستگاه های خود برطرف کنند و طرفداران خود را از این نگرانی نجات دهند.
متاسفانه، این روش شنود نمونه ای بسیار کوچک از روش های متعدد جاسوسی موجود می باشد. برخی تبهکاران با استفاده از ژیروسکوپ قادرند با هدف جاسوسی در تماس های تلفنی، حتی ارتعاشاتی که توسط صدای گوینده تولید می شود را ضبط کنند.

توصیه ما به مشترکان تلفن های هوشمند سری گلکسی سامسونگ:
مسلماً جلوگیری از انجام مکالمات تلفنی کاری غیر ممکن است اما با این راهکارهای ساده می توانید امنیت اطلاعات محرمانه ی خود را تا حد قابل توجهی حفظ کنید.
توصیه می شود از مطرح کردن هرگونه اطلاعات مرتبط با حساب های بانکی و رمزهای محرمانه در مکالمات تلفنی جداً خودداری نمایید.
همچنین به عنوان دومین راهکار، از صحبت کردن در مکان های شلوغ که احتمال شنود مکالمات شما توسط اطرافیان وجود دارد، اجتناب کنید.
 منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :