چین به دنبال تلفن های بومی غیرقابل شنود
چین به دنبال تلفن های بومی غیرقابل شنود - ایتنا- کشور چین به تازگی برنامه هایی برای ساخت تل-دنبال-تلفن-بومی-غیرقابل-شنود

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- کشور چین به تازگی برنامه هایی برای ساخت تلفن همراه هوشمند ویژه ای ارائه کرده است که به صورت بومی و مختص به این کشور بوده و فاقد درهای پشتی دسترسی به اطلاعات است.

آکاایران: چین به دنبال تلفن های بومی غیرقابل شنود

کشور چین به تازگی برنامه هایی برای ساخت تلفن همراه هوشمند ویژه ای ارائه کرده است که به صورت بومی و مختص به این کشور بوده و فاقد درهای پشتی دسترسی به اطلاعات است.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز از وب سایت خبر تحلیلی engadget، ظاهرا دولت چین قصد دارد تا بازار تلفن همراه این کشور را بومی سازی کند تا کشورهای غربی قابلیت شنود اطلاعات شهروندان این کشور را نداشته باشند.

بر اساس گزارش هایی که ابتدا در وال استریت ژورنال به چشم خوردند، این کشور قصد دارد تا برای این پروژه ویژه از شرکت های داخلی و ورد اعتماد دولت استفاده کند.

این پروژه شامل استفاده از یک سازنده داخلی برای تامین سخت افزار موردنیاز و ارائه آن به مشتریان چینی خواهد بود که به نظر می رسد که شرکت زد.تی.ای (ZTE) با دولت چین به توافق های لازم برای ایجاد چنین ساختاری دست پیداکرده است.

 
,دنبال,تلفن,بومی

به این ترتیب همراه هایی که توسط این کمپانی و به سفارش دولت چین ساخته می شوند فاقد درهای پشتی دسترسی به اطلاعات خواهند بود و در هیچ کشوری به غیر از چین نیز ارائه نخواهند شد. البته بدیهی است که در چنین شرایطی می توان انتظار داشت که زبان اصلی این دستگاه ها نیز چینی باشد.

با این وجود نکته بسیار مهمی که هنوز مبهم باقی مانده است را باید بخش نرم افزاری این همراه های هوشمند دانست زیرا برای دست یابی به چنین هدفی نیاز به توسعه یک سیستم عامل جدید خواهد بود و دولت چین در این زمینه به کار زیادی نیاز خواهد داشت.
 منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :