دستکاری تنظیمات امنیتی اپل توسط گوگل برای نمایش اجباری تبلیغات
دستکاری تنظیمات امنیتی اپل توسط گوگل برای نمایش اجباری تبلیغات - ایتنا- گوگل قبلا هم مخفیانه تنظیمات امنیتی و حریم-دستکاری-تنظیمات-امنیتی-گوگل-نمایش-اجباری

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- گوگل قبلا هم مخفیانه تنظیمات امنیتی و حریم شخصی اپل را در زمان استفاده کاربران از مرورگر خود در آیفون دستکاری کرده بود.

آکاایران: دستکاری تنظیمات امنیتی اپل توسط گوگل برای نمایش اجباری تبلیغات

گوگل به توسعه دهندگان iOS امکان داده تا تنظیمات امنیتی جدید iOS 9 را از کار بیندازند تا نمایش تبلیغات این شرکت بر روی گوشی های آیفون کماکان امکان پذیر باشد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، سیستم عامل تازه اپل از قابلیتی موسوم به Application Transport Security برخوردار است که مشابه با استاندارد HTTPS برای app هاست. Application Transport Security به طور پیش فرض بر روی گوشی ها و تبلت های اپل فعال شده است.

گوگل می گوید برنامه های همراهی که با Application Transport Security سازگاری نداشته باشند برای اجرا دچار مشکل می شوند و نمی توانند ارتباطات لازم را برقرار کنند.

لذا این شرکت نحوه دور زدن این قابلیت را تشریح کرده تا برقراری ارتباط با سرورهای تبلیغاتی این شرکت و نمایش اگهی در محیط برنامه های همراه آیفون کماکان ممکن باشد.

گوگل قبلا هم مخفیانه تنظیمات امنیتی و حریم شخصی اپل را در زمان استفاده کاربران از مرورگر خود در آیفون دستکاری کرده بود و به همین علت از سوی کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا جریمه شده بود.

البته این بار گوگل تخلفی مرتکب نشده که قابل پیگرد قضایی باشد، اما بی توجهی آن به امنیت کاربران به خاطر کسب درآمد بیشتر تبلیغاتی مورد انتقاد قرار گرفته است.منبع :

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :