85 اپلیکیشن مخرب در پلی استور که اطلاعات کاربران را می دزدیدند
شرکت مطرح کسپرسکی 85 اپلیکیشن مخرب را در پلی استور گوگل شناسایی کرده است. گوگل فورا این اپلیکیشن ها را از پلی استور حذف کرد. اما عمق این حفره امنیتی چقدر بوده ا

آکاایران: 85 اپلیکیشن مخرب در پلی استور که اطلاعات کاربران را می دزدیدند

آکاایران: سارقان اطلاعات، نزدیک تر از همیشه

85 اپلیکیشن مخرب در پلی استور که اطلاعات کاربران را می دزدیدند

,پلی استور, اخطار امنیتی, امنیت گوشی های هوشمند
شرکت مطرح کسپرسکی 85 اپلیکیشن مخرب را در پلی استور گوگل شناسایی کرده است. گوگل فورا این اپلیکیشن ها را از پلی استور حذف کرد. اما عمق این حفره امنیتی چقدر بوده است؟

در شبکه بخوانید: هشتاد و پنج اپلیکیشن موجود در پلی استور گوگل حذف شده اند و دلیل این امر، سرقت اطلاعات کاربران، از جمله رمز ورود و نام کاربری آن ها در شبکه های اجتماعی مختلف بوده است. شرکت کسپرسکی  این سرقت اطلاعات را کشف کرده است و فهرست این اپلیکیشن ها را در اختیار گوگل قرار داده است. گوگل هم ضمن حذف این اپلیکیشن ها، اطلاعاتی در ارتباط با آن ها در اختیار کاربران قرار داده است.

برخی از این اپلیکیشن ها حدود هفت ماه در پلی استور در دسترس بوده اند و بیشترین تعداد دانلود در بین آن ها به یک میلیون بار هم رسیده است!

,پلی استور, اخطار امنیتی, امنیت گوشی های هوشمند

مکانیزم این سرقت ها بسیار ساده بوده است: از کاربر در اولین ورود به اپلیکیشن، نام کاربری و رمز عبور فرد در سایت VK درخواست می شده است و کاربر هم به اعتبار وجود این اپ در گوگل پلی، با خیال راحت از بابت امنیت این اطلاعات، آن ها را دو دستی به سارقان تقدیم می کرده است.

هنوز خبری مینی بر باج خواهی یا افشای این اطلاعات منتشر نشده است.

این اولین بار نیست که محصولات اندرویدی در معرض خطر امنیتی قرار گرفته اند. تنها ظرف سه ماه گذشته، حفره امنیتی موسوم به KRACK نیز از طریق WiFi اطلاعات کاربران را منتشر کرده بود. همچنین اپلیکیشن هایی هم کشف شده بودند که اطلاعات بانکی کاربران را به سرقت برده بودند. در کنار تمام این موارد، دارندگان گوشی های OnePlus بیشتر از سایرین مورد سرقت اطلاعات قرار گرفته بودند؛ زیرا این سرقت اطلاعات از طرف خود شرکت سازنده گوشی ها صورت گرفته بود!

.

منبع : shabakeh-mag.com

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :