۱۵ کار عالی که Siri می تواند برای شما انجام دهد
در جهان امروز، دستگاه های قابل حمل به طور قابل توجهی پیچیده تر می شوند. در این بین یکی از پرکاربردترین قابلیت های این دستگاه ها، سیستم دستور صوتی است. خوشبختانه

آکاایران: ۱۵ کار عالی که Siri می تواند برای شما انجام دهد

آکاایران: در جهان امروز، دستگاه های قابل حمل به طور قابل توجهی پیچیده تر می شوند. در این بین یکی از پرکاربردترین قابلیت های این دستگاه ها، سیستم دستور صوتی است. خوشبختانه کاربران گوشی های آیفون با برنامه Siri آشنایی دارند.  در ادامه تصمیم داریم ۱۵ قابلیت عالی Siri را که بسیاری از آن بی خبر هستند، با شما در میان بگذاریم. با تک فارس همراه باشید.

Siri پلتفرم دستور صوتی کمپانی اپل است که کاربرد بسیاری برای کاربران دارد اما بسیاری از کاربران نسبت به برخی از قابلیت های این برنامه بی توجه هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۵ قابلیت عالی برنامه Siri آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

۱- قابلیت Raise to Speak

به طور معمول وقتی یک کاربر بخواهد Siri را فعال کند، باید کلید Home آیفون را فشار دداده و نگه دارد. اگر شما از جمله افرادی هستید که می خواهند این کار را ساده تر انجام دهند، می توانید از قابلیت Raise to Speak بهره ببرید. در گوشی آیفون خود به قسمت Settings>General Settings>Siri رجوع کنید و گزینه ی Raise to Speak را فعال کنید. اکنون به جای این که کلید Home را نگه دارید، با قرار دادن گوشی در کنار گوش خود، Siri به صورت خودکار فعال می شود. اگر گوشی شما قفل است، باید یک بار کلید Home را فشار دهید تا صفحه روشن شود که در این صورت قابلیت Raise to Speak فعال می شود. همچنین باید خاطر نشان کرد که این قابلیت در حین مکالمه غیر فعال می شود.

۲- ارسال کردن مطلب به فیسبوک یا توییتر

کار خوب دیگری که Siri می تواند برایتان انجام دهد، ارسال مطلب به حساب شما در رسانه های اجتماعی است. شما می توانید به سادگی با گفتن “(Post To (Twitter or Facebook” این کار را انجام دهید، Siri از شما می پرسد که چه چیزی می خواهید بگویید سپس باید جمله مورد نظر خود را به آرامی برای Siri بازگو کنید و بعد از این که Siri مطلب شما را تایید کرد می توانید آن را ارسال کنید. برقراری ارتباط با رسانه های اجتماعی توسط Siri بسیار آسان تر می شود، اما تنها از شبکه های فیسبوک و توییتر پشتیبانی می شود.

,اخبار تکنولوژی,apple,ios

۳- جست و جو برای توییت ها

علاوه بر این که Siri می تواند برای شما توییت ارسال کند، همچنین قادر است که در توییتر به جست و جو نیز بپردازد. به راحتی با گفتن (“Search  Twitter (subject or person” می توانید این کار را انجام دهید. بعد از گفتن این جمله Siri بلافاصله شروع به جست و جوی توییت ها از میان تمامی کاربران توییتر خواهد کرد. این قابلیت دیگری است که Siri می تواند برای ساده تر شدن زندگی انجام دهد.

۴- تغییرش بده

گاهی اوقات Siri ممکن است حرف های شما را اشتباه متوجه شود؛ مخصوصاً وقتی که جمله ی مورد نظر شما طولانی باشد. اگر زمانی Siri حرف هایتان را به اشتباه متوجه شد، می توانید با گفتن جمله ی “Change it”، دوباره به قسمت بیان جمله رفته و حرف خود را تکرار کنید. این یک کار مفید است که Siri می تواند برای شما انجام دهد.

۵- Siri می تواند محاسبات ریاضی انجام دهد

نه تنها Siri قادر است سوالات سریع ریاضی را حل کند، بلکه به طور شگفت آوری می تواند در مباحث پیچیده نیز تاثیر گذار ظاهر شود. برای حل سوالات ریاضی از Siri کافی است که جمله “What is (سوال ریاضی مورد نظر)” را بپرسید. Siri همچنین قادر است انتخاب های سریع را مانند گردش یک تاس و شیر یا خط انجام دهد. برای انجام این کار کافی است جمله ‘Roll a dice” و یا “Flip a coin” را به Siri بگویید.

,اخبار تکنولوژی,apple,ios

۶-یادداشت های خود را مستقیما در Evernote ذخیره کنید

اگر شما از کاربران Evernote هستید، بنابراین می توانید اسناد و یادداشت های خود را فاقد باز کردن آیفون، مستقیما به Evernote منتقل کنید. برای این کار لازم است که آدرس ایمیل مخصوص برنامه ی Evernote را در لیست مخاطبان گوشی خود ذخیره کنید. از آن به بعد هر زمانی که دستتان بند است و تصمیم دارید که نکته ای را به یاد بیاورید، به سادگی از Siri درخواست کنید که یک ایمیل به Evernote ارسال کند. ایمیل خود را نوشته و سپس ارسال کنید. این گونه تمامی جزییات و اطلاعات مورد نظر شما به عنوان یک سند در Evernote ذخیره خواهد شد.

۷-یادآوری های مبنی بر مکان

مطمئناً Siri می تواند یادآوری و هشدارها را تنظیم کند، اما آیا می دانستید که Siri می تواند بر اساس جایی که هستید، برایتان یادآوری تنظیم کند؟ یکی از کارهای جالبی که Siri قادر است انجام دهد یادآوری مبنی بر مکان است. مطمئن باشید که GPS یا خدمات موقعیت گوشی برای یادآوری ها فعال باشد. برای فعال کردن خدمات مورد نظر به مسیر Settings>Privacy>Location Services رجوع کنید. سپس، موقعیت مورد نیاز را به مخاطب خود اضافه کنید. به Siri بگویید “Contact is my home”. این کار را می توانید برای مدرسه، سر کار، یا هرجای دیگری استفاده کنید. اکنون Siri قادر است بر حسب جایی که رفته یا ترک می کنید، یادآوری کند. برای مثال می توانید بگویید: “وقتی ار سر کار تعطیل می شوم، به رامبد زنگ بزن”.

۸-تبدیل واحدهای اندازه گیری

به مانند قابلیت حل مسائل ریاضی، Siri می تواند به عنوان یک مبدل واحد اندازه گیری در زندگی نقش داشته باشد. از Siri بخواهید که مقدار واحد مورد نظر شما را به آن واحدی که می خواهید تبدیل کند. نه تنها Siri نتیجه ی تبدیل واحد مورد نظر را سریعاً به شما می دهد، بلکه لیستی از دیگر تبدیل های اضافی را هم در اختیار شما قرار خواهد داد. تبدیل واحدهای اندازه گیری با استفاده از Siri بسیار راحت و کارآمدتر از روش های مرسوم خواهد بود. به علاوه Siri اطلاعات اضافه ی دیگری را هم که شاید نیاز داشته باشید را با شما به اشتراک می گذارد.

,اخبار تکنولوژی,apple,ios
۹-به خاطر سپردن رابطه ها

اگر از نوشتن نام کامل کسانی که می خواهید به آن ها زنگ بزنید یا پیامک ارسال کنید خسته شده اید، Siri با توجه به روابط می تواند آن ها را به خاطر بسپارد. در قسمت Setting>General Settings<Siri مطمئن شوید که اطلاعات مخاطب خود را وارد کرده باشید. سپس Siri را فعال کنید و نام مخاطبی که می خواهید به او یک رابطه را اختصاص دهید، صدا بزنید. برای مثال “مجید همسر من است” و یا “شایان مدیر من است”. Siri از شما می خواهد که آیا رابطه ی مورد نظر ذخیره شود یا نه که در این صورت باید گزینه ی “بله” را انتخاب کنید. در آینده می توانید از Siri بخواهید که که با مادر، دوست و یا مدیر خود فاقد صدا کردن نام آن ها تماس برقرار کنید.

۱۰- تلفظ صحیح اسم ها

یکی دیگر از ویژگی های Siri، یادگیری تلفظ درست اسم ها می باشد. اگر Siri اسم دوستتان را درست تلفظ نکند یا وقتی که تلفظ اسم از زبان شما با آن چیزی که سیستم ذخیره کرده است متفاوت باشد و نتواند مخاطب مورد نظر را پیدا کند، نگران نباشید زیرا می توانید از Siri درخواست کنید که تلفظ آن را تغییر دهد و بعد از آن می توانید شماره تلفن را به سیستم ارسال کنید. زمانی که Siri با شماره ی مخاطب پاسخ بدهد، می توانید با گفتن جمله “این نحوه ی تلفظ اسم (مورد نظر) نیست”. سپس Siri چندین گزینه از تلفظ اسم را پیش رویتان قرار داده و می توانید تلفظ مورد نظر را انتخاب کنید.

۱۱- جست و جوی ایمیل

Siri می تواند برایتان به جست و جوی ایمیل و یا یادداشت بپردازد و بدین شکل می توانید در مصرف زمان صرفه جویی کنید. برای مثال از Siri بخواهید که “ایمیل را با توجه به برنامه ی من پیدا کن” یا “پیدا کردن ایمیل یا اسنادهای روز جمعه در بخش موضوعات”. همچنین می توانید از این قابلیت برای پیدا کردن ایمیل مخاطبین خاص و یا جست و جوی یادداشت ها نیز استفاده کنید.

۱۲-بررسی تاریخ

علاوه بر تبدیل واحدهای اندازه گیری و حل مسائل ریاضی، Siri در قسمت تاریخ و تعطیلات هم ماهر است. می توانید از Siri درخواست کنید که روز تعطیلی مورد نظر چه زمانی است و بلافاصله با پاسخ  به همراه روز دقیق آن مواجه شوید. همچنین می توانید از Siri بپرسید که چند روز تا تاریخ مورد نظر باقی مانده است.

,اخبار تکنولوژی,apple,ios
۱۳-وقت بگیرید

زمانی که در رابطه با جزییات یک رستوران خاص سوال کنید، Siri از سرویس Yelp استفاده می کند. این سرویس بر پایه ی وب سایت Yelp.com و اپلیکیشن موبایل Yelp، دیدگاه های دیگران در مورد کسب و کارهای محلی مانند رستوران ها، کافه ها و غیره را پردازش کرده و در اختیار کاربران دیگر قرار می دهد. همچنین Siri قادر است به سرویس OpenTable نیز متصل شود. این یک مزیت بزرگ است، زیرا توسط OpenTable می توانید مستقیماً به دنبال رزرو کردن باشید. به Siri بگویید در یک رستوران مورد نظر جا رزرو کند که در این صورت به سرویس OpenTable متصل خواهید شد. برای مثال بگویید “در رستوران حاتم در ساعت ۹ شب جا رزرو کن” که در این صورت قادر خواهید بود به OpenTable متصل شده و به صفحه ی رستوران مورد نظر وارد شوید. Siri با توجه به موقعیت مکانی به شما کمک می کند که به دنبال کدام رستوان هستید. اگر رستوران مورد نظرتان دور است، نام شهر را نیز بگویید.

۱۴-به راحتی به تنظیمات دسترسی پیدا کنید

آیا از جست و جو در پنل تنظیمات بی نهایت گوشی خسته شده اید؟ Siri کار را برای شما آسان تر می کند. به منظور این که در زمان خود صرفه جویی کنید، به سادگی از Siri بخواهید تا تنظیمات مورد نظر را برای شما باز کند. Siri تنها با یک سری کلمات کلیدی می تواند گزینه های زیادی از تنظیمات مورد نظرتان را نمایش دهد. برای مثال به Siri بگویید “بخش عکس پس زمینه و روشنایی را باز کن” یا “تنظیمات ایمیل را باز کن”. به همین حالت می توانید درخواست کنید که یک برنامه ی خاص برایتان باز شود که در این صورت سریعاً صفحه نمایش به برنامه مورد نظر سوییچ می شود.

۱۵-هواپیماهای بالا سرتان را پیدا کنید

شما به سادگی می توانید وضعیت پروازها را با گفتن شماره پرواز مورد نظر به Siri بررسی کنید. به علاوه، قابلیت جالب دیگر این است که Siri می تواند اطلاعات هواپیماهای بالا سرتان را نیز به شما ارسال کند. همچنین Siri قادر است شماره پرواز این هواپیماها را نشان دهد؛ بنابراین می توانید متوجه شوید که مقصد این پروازها کجا خواهد بود.

,اخبار تکنولوژی,apple,ios

نظر شما کاربران تک فارس در رابطه با سیستم دستور صوتی اپل چیست؟ آیا این برنامه می تواند به ابزاری کارآمد برای کاربران گوشی های آیفون تبدیل شود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
.

منبع : ech.gamefa.com

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :