آموزش تغییر سایز (کاهش حجم) عکس با paint
کاهش حجم عکس در فتوشاپ,کاهش حجم عکس در کامپیوتر,کاهش حجم عکس آنلاین jpg,کاهش حجم عکس اسکن شده,کاهش حجم عکس اندروید,کاهش حجم عکس در ایفون,کاهش حجم عکس در ویندوز

کم کردن حجم عکس / انواع روش های کاهش حجم عکس - ساعت24

 

امروزه اکثر عکسهای دیجیتال ضبط شده توسط دوربین های دیجیتال یا تلفن های همراه بین 1 مگابایت تا 2 مگابایت در هر فایل (بسته به رزولوشن) حجم دارند.اگر با دوربین‌هایی با لتزهای بالا، حالا چه خانگی چه نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای، عکاسی کرده باشید باید بدانید که خانگی‌ها معمولاً عکس را با کیفیت 72dpi می‌گیرند که حجم آن حدوداً 3MB می‌شود، نیمه‌حرفه‌ای‌ها بسته به نوع دوربین دارد ولی معمولاً کیفیتشان 128dpi است و این یعنی حجم هر عکس حدوداً 4MB است، دوربین‌های حرفه‌ای هم کیفیت بالاتر و حجم بالاتر دارند، با حجم بالای هاردهای امروزی حجم فایلها چندان اهمیتی ندارد اگر بخواهیم عکس‌ها را فقط در کامپیوتر خودمان داشته باشیم.

اما مشکل از جایی شروع می‌شود که بخواهید عکس‌ها را در سایت یا وبلاگ گذاشته تا دیگران هم از آن لذت ببرند حالا حتی اگر ADSL هم داشته باشید با سرعت واقعی نهایتاً 20Kb (سرعت آپلود از دانلود پایین تر است) برای هر عکس حدوداً 4 دقیقه زمان لازم است تا آپلود بشود، حالا اگر بخواهیم فقط 5 تا عکس را آپلود کنیم حداقل 20 دقیقه معطل هستيم. و حالا این نیمی از قضیه است، باید در نظر گرفت که کاربر هم متقابلاً حدوداً همین زمان را باید صرف دانلود کند. اجازه بدهید در مورد dial-up دیگر صحبت نکنیم!

بنابراین راهی که باقی می ماند این است که حجم عکس را کم کنیم، البته کیفیت قربانی می‌شود ولی نه تا حدی که جذابیت عکس از بین برود،Microsoft Paint از همان ابتدا مؤلفه اصلی ویندوز بوده است. ابزار Paint برای تغییر اندازه بسیار کارآمد است. پس برای پایین آوردن حجم عکس این آموزش را دنبال کنید...در ادامه دستورالعمل نحوه تغییر اندازه تصاویر با استفاده از Paint را قرار داده ایم:

 

مرحله 1 تغییر سایز عکس

بر روی تصویر مورد نظر برای تغییر اندازه یا ویرایش کلیک راست کرده و گزینه Open with> Paint را انتخاب کنید.

مرحله 2 تغییر سایز عکس

وقتی تصویر را با Paint باز می کنید ، در نوار ابزار تصویر گزینه ای برای تغییر اندازه تصویر وجود دارد. حال همانطور که می بینیم ، گزینه "Resize" را داریم و روی آن کلیک می کنیم.

تغییر سایز عکس در پینت ,سایز عکس 3.4 به پیکسل در پینت

مرحله 3 تغییر اندازه عکس

پنجره "Resize and Skew" روی صفحه ظاهر می شود ، سپس تنظیمات متناسب را انتخاب کنید ، اجازه دهید با آن شروع کنیم:

الف) percentage به شما اجازه می دهد تصویر خود را به روشی متناسب تغییر اندازه دهید. ما توصیه نمی کنیم تصویر خود را در زیر 50٪ برای هر دو حالت افقی و عمودی تغییر اندازه دهید.

تغییر سایز عکس در پینت ,سایز عکس 3.4 به پیکسل در پینت

ب) Pixels به شما امکان می دهند تعداد دقیق پیکسل های مورد نظر خود را به صورت افقی و عمودی تنظیم کنید. اگر می خواهید عکس را با وضوح دقیق تنظیم کنید بسیار مفید است. سپس بر روی دکمه "OK" کلیک کنید تا ادامه دهید.

تغییر سایز عکس در پینت ,سایز عکس 3.4 به پیکسل در پینت

توجه داشته باشید:

1) در هر دو روش ، (Skew(Degrees شما را قادر می سازد کشش / کوچک شدن مورب را کنترل کنید.

تغییر سایز عکس در پینت ,سایز عکس 3.4 به پیکسل در پینت

2) اگر می خواهید همان طول * عرض را حفظ کنید ، حتماً "Maintain aspect ratio" را انتخاب کنید.

تغییر سایز عکس در پینت ,سایز عکس 3.4 به پیکسل در پینت

چهارمین مرحله از تغییر سایز عکس

اگر می خواهید عکس اصلی را با عکسی که تغییر داده اید جایگزین کنید ، از منوی فایل "Save" را انتخاب کنید. ( می توانید کلید "Ctrl + S" را برای ذخیره یک فایل فشار دهید).

تغییر سایز عکس در پینت ,سایز عکس 3.4 به پیکسل در پینت

مرحله 5 از تغییر اندازه تصویر

اگر می خواهید در حین نگه داشتن نسخه اصلی ، یک نسخه اصلاح شده را ذخیره کنید ، از منوی فایل گزینه "Save as"  را انتخاب کنید.

تغییر سایز عکس در پینت ,سایز عکس 3.4 به پیکسل در پینت

آخرین مرحله تغییر سایز عکس

یک پنجره جدید روی صفحه ظاهر می شود. سپس ، نام فایل را وارد کنید و مکانی برای آن انتخاب کنید و بر روی دکمه "Save" کلیک کنید.

تغییر سایز عکس در پینت ,سایز عکس 3.4 به پیکسل در پینت

نتیجه

با رعایت مراحل فوق کاربر می تواند با استفاده از برنامه paint در ویندوز تصویر مورد نظر خود را تغییر اندازه دهد.

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :