دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز
حتماً شما نیز دوست دارید هر چه سریع‌تر با رایانه خود کار کنید. یکی از راه‌های افزایش سرعت کار با کامپیوتر و دستیابی زودتر به اطلاعات، استفاده از دستور

آکاایران: دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز

آکاایران: دستورات میان بر برای مسیرهای اصلی ویندوز

,حتماً,شما,نیز
حتماً شما نیز دوست دارید هر چه سریع‌تر با رایانه خود کار کنید. یکی از راه‌های افزایش سرعت کار با رایانه و دستیابی زودتر به اطلاعات، استفاده از دستورات میان‌بر خاصی است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تنها با تایپ یک عبارت، به یکی از مسیرهای اصلی موجود در ویندوز دست یابید. کافی است این دستورها را در Run ویندوز و یا نوار آدرس موجود در Explorer تایپ کنید.


با فشردن کلیدهای Win+R به Run رفته و در محیط Run به تایپ این دستورات بپردازید و یا در نوار آدرس محیط اکسپلورر، این دستورات را تایپ کنید.

دستور %SystemRoot% پوشه ویندوز شما را باز می‌کند. مثلا اگرویندوزتان را در درایو C نصب کرده باشید، C:WINDOWS باز می‌شود.

دستور %ProgramFiles% برای باز کردن پوشه Program Files به کار می‌رود.

دستور %windir% نیز (ترفندستان) پوشه Windows را باز می‌کند.

دستور %UserProfile% پوشه کاربر جاری را باز می‌کند. مثلا اگه ویندوز در درایو C نصب‌شده باشد، آدرس C:Documents and SettingsUsername (ویندوز XP) یا C:UsersUsername (نسخه‌های بعدی ویندوز) باز خواهد شد.

دستور %AppData% پوشه C:Documents and SettingsUsernameApplication Data (ویندوز XP) یا C:UsersUsernameAppDataRoaming را باز می‌کند. این پوشه در بردارنده تنظیمات و داده‌های مربوط به برنامه‌ها است.

دستور %Temp% و %TMP% پوشه فایل‌های موقت کاربر جاری را باز می‌کند.

دستور %SystemDrive% درایوی که ویندوزتان در آن نصب‌شده باشد را باز می‌کند.

دستور %CommonProgramFiles% پوشه C:Program FilesCommon Files را باز می‌کند. این پوشه فایل‌های به اشتراک گذاشته توسط دیگر برنامه‌هاست.

دستور %AllUsersProfile% پوشه C:Documents and SettingsAll Users (ویندوز XP) یا C:ProgramData (نسخه‌‌های بعدی ویندوز) را باز می‌کند. این پوشه فایل‌های تمام کاربران است.

.

منبع : tarfandestan.com

منبع : بخش کامپیوتر آکاایران
برچسب :